Trwa ładowanie...
d70zkky

Warszawa: Sąd Okręgowy złagodził karę dla kardiochirurga Mirosława G.

Warszawski Sąd Okręgowy złagodził karę wymierzoną kardiochirurgowi Mirosławowi G. Uniewinnił też lekarza od części przypisanych mu czynów korupcyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa: Sąd Okręgowy złagodził karę dla kardiochirurga Mirosława G.
Warszawa: Sąd Okręgowy złagodził karę dla kardiochirurga Mirosława G. (PAP)
d70zkky

W środę 1 lipca Sąd Okręgowy w Warszawie złagodził karę wymierzoną przed rokiem Mirosławowi G. do ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 35 tys. zł grzywny.

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa nieprawomocnie uznał lekarza za winnego przyjęcia w latach 2005-2006 co najmniej 22 tys. zł korzyści finansowych od pacjentów i ich rodzin.

Lekarz został wówczas skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 50 tys. zł grzywny.

d70zkky

Apelację od wyroku złożyła obrona Mirosława G. i prokuratura

Apelację od wyroku złożyła obrona lekarza oraz prokuratura. Obrońca kardiochirurga nie tylko nie zgodził się z wyrokiem pierwszej instancji, ale zakwestionował również winę orzeczoną wobec oskarżonego. Zarzucił wyrokowi sądu obrazę przepisów postępowania.

Zobacz także: Wybory 2020. Adam Bielan: Jarosław Kaczyński aktywny w kampanii

Z kolei prokurator wniosła o uznanie czynu popełnionego przez oskarżonego za przyjęcie łapówki, które jest zagrożone karą do 10 lat więzienia. Zdaniem prokuratury w wyroku wystąpiła "rażąca niewspółmierność orzeczonej kary".

d70zkky

Mirosław G. został zatrzymany przez CBA w lutym 2007 roku. 14 lutego na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro oraz szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński przekazali, że prokurator postawił lekarzowi 20 zarzutów. W tym zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Fakty.interia

d70zkky

Podziel się opinią

Share

d70zkky

d70zkky
Więcej tematów