Trwa ładowanie...

Warszawa. Reanimacja zdziczałego stadionu. Miasto odnawia Skrę

Na pierwszy ogień idzie boczny stadion, czyli wyrzutnia lekkoatletyczna. Sportowcy wrócą tam jeszcze w tym roku. Zrujnowana Skra po przejęciu przez dostanie nowe życie.

Warszawa. Zaczyna się reanimacja Skry. Jeszcze w tym roku gotowy będzie boisko boczne Warszawa. Zaczyna się reanimacja Skry. Jeszcze w tym roku gotowy będzie boisko boczne Źródło: UM Warszawa
d3sj2yx
d3sj2yx

W odnowionej sportowej strukturze ćwiczyć będą nie tylko zawodowi sportowcy. Znajdzie się miejsce na rekreacyjne ćwiczenia dla wszystkich mieszkańców. Na stadionie znajdzie się miejsce na boisko lekkoatletyczne i boiska do rugby oraz kilka boisk amatorskich do siatkówki, koszykówki i innych gier zbiorowych, będzie także skatepark.

Warszawski kompleks sportowy Skra przez lata popadał w ruinę. Trybuny zarastała dzika roślinność, na oczach rozpadał się asfalt, basen pływacki zamienił się w składowisko śmieci.

Historia tego spektakularnego upadku, któremu teraz miasto chce położyć kres i zreanimować cenną infrastrukturę, sięga lat 70. Obiekt został wówczas na 40 lat dzierżawy oddany Stowarzyszeniu RKS Skra.

Po ich upływie miasto zadecydowało o odebraniu kompleksu, który w owym czasie nie miał już wiele wspólnego ze sportem. Klub jednak nie chciał dać za wygraną. W 2017 roku nie doszło do ugody. Ale dopiero w styczniu 2021 roku, po długiej sądowej batalii Sąd Apelacyjny podtrzymał orzeczenie, które nakazuje wydanie miastu nieruchomości.

d3sj2yx

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję modernizacji kompleksu sportowego rozstrzygnięto już w październiku 2018 roku. Wygrała pracownia Aleksander Wadas Studio, której koncept Skry to dostępny dla wszystkich obiekt, który służyć będzie wszystkim.

Warszawa. Reanimacja zdziczałego stadionu. Miasto odnawia Skrę

Przewidywana jest budowa stadionu treningowego z zapleczem, zgodnie z wymaganiami dla stadionu głównego II kategorii IAAF, strefa rekreacyjno-sportowa łącząca Pole Mokotowskie ze Skrą oraz ogólne zagospodarowanie całej nieruchomości. W drugim etapie inwestycji powstanie tu drugi stadion.

Stadion boczny, który gotowy ma być w tym roku, będzie otwarty na Pole Mokotowskie i będzie stanowić zaplecze dla stadionu głównego.

Projekt łączył szacunek do dziedzictwa, funkcjonalne rozwiązania dla korzystających z obiektu profesjonalnych lekkoatletów, rugbistów i innych sportowców, a także amatorsko uprawiających sport i pomysłowy program rekreacyjny, włączając przy tym kompleks sportowy w całość otwartego programu parkowego Pola Mokotowskiego.

Odmrożenie wesel. Szersze otwarcie możliwe. Semeniuk: Poruszymy ten temat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3sj2yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sj2yx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj