Trwa ładowanie...
difebmw
Warszawa ogłosiła przetarg na kolejne stacje II linii metra
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Warszawa ogłosiła przetarg na kolejne stacje II linii metra

Kolejnych sześć stacji II linii metra, po trzy na wschód i na zachód od odcinka centralnego, powstanie do 2019 r. Miasto ogłosiło przetarg na ich wykonawcę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
difebmw

II linia metra wraz z nowymi sześcioma stacjami - "Wolska", "Moczydło" i "Księcia Janusza" na lewym brzegu Wisły oraz "Szwedzka", "Targówek 1" i "Targówek 2" na prawym brzegu - będzie miała długość ponad 13,5 km.

- Kontynuujemy inwestycje w najnowocześniejszy środek transportu w mieście - podziemną kolej. Centralny odcinek drugiej linii metra jest gotowy, teraz rozbudujemy go o kolejne stacje - powiedziała na konferencji w stołecznym ratuszu prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

difebmw

Prezes warszawskiego metra Jerzy Lejk powiedział dziennikarzom, że budowa nowych stacji może potrwać około 38 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą wyłonionym w przetargu. Dodał, że termin składania ofert mija 31 marca 2015 roku.

Lejk powiedział, że oddzielni wykonawcy będą budować trzy stacje w kierunku Targówka i w kierunku Bemowa.

W 2022 r. ma zakończyć się budowa trzech ostatnich stacji na prawym brzegu Wisły: "Zacisze", "Kondratowicza" i "Bródno", a także dwóch kolejnych na lewym brzegu: "Wola Park" i "Powstańców Śląskich".

Umowę na projekt i budowę centralnego odcinka II linii metra stołeczny ratusz podpisał z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki w październiku 2009 r.

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów