Trwa ładowanie...
d53c271

Warszawa. Nowe informacje o matce noworodka porzuconego na działkach

Noworodek znaleziony na działkach w Warszawie na szczęście żyje. W sprawie pojawia się coraz więcej informacji. Straż Miejska zatrzymała matkę dziecka. Trzymała się za brzuch, krwawiła i próbowała uniknąć kontroli. Prokuratura wszczęła śledztwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Noworodek został znaleziony na działkach przy ul. Głębockiej w Warszawie
Noworodek został znaleziony na działkach przy ul. Głębockiej w Warszawie (Agencja Gazeta)
d53c271

W czwartek przed południem na terenie ogródków działkowych na Targówku, przy jednej z altanek, znaleziono noworodka. Dziewczynka zawinięta była w foliową reklamówkę. Po południu policjanci zatrzymali w tej sprawie 36-letnią kobietę.

Dziecko znaleziono w czwartek ok. godz. 11.30. Leżało nagie zawinięte w reklamówkę. Według wstępnych informacji osobą, która usłyszała kwilenie noworodka był przypadkowy przechodzień. Według ustaleń portalu se.pl mężczyzna, to bezdomny, który koczuje w pobliżu ogrodu działkowego. Mężczyzna zawiadomił ochronę ogródków działkowych

Dziecko trafiło do szpitala. Tam zaopiekowali się nim lekarze i pielęgniarki. Jego stan jest stabilny.

d53c271

Warszawa. Zatrzymanie 36-letniej matki noworodka. Mówiła, że musi się dostać na działki

Jak informuje Straż Miejska, tego samego dnia po godzinie 17 strażnicy zauważyli kilka osób, które próbowały spożywać alkohol na ul. Ząbkowskiej. W ich towarzystwie była kobieta, której zachowanie wzbudziło podejrzenia.

Kobieta sprawiała wrażenie jakby chciała uniknąć kontroli. Podczas interwencji, z grymasem bólu, siedziała na betonowym postumencie. Gdy strażnicy miejscy poprosili ją o podejście kobieta wstała i po przejściu kilku kroków złapała się za brzuch. Gdy ponownie usiadła powiedziała, że musi dostać się na działki przy ul. Głębockiej.

Wówczas strażnicy skojarzyli, że może być to poszukiwana matka noworodka.

Agencja Gazeta

Jak informuje Straż Miejska, pomimo szczupłej sylwetki, 36-latka miała dość wydatny brzuch. Po chwili wstała, przeszła kilka kroków i zaczęła krwawić. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia i patrol policji.

d53c271

Policjanci potwierdzili podejrzenie strażników, że kobieta jest poszukiwana w związku z porzuceniem noworodka. Pogotowie przewiozło ją do szpitala. Na razie nie przedstawiono jej żadnych zarzutów. Kobieta przebywa obecnie w szpitalu. Pilnują jej tam policjanci.

Na piątek zaplanowano przesłuchanie kobiety.

google maps

Zobacz też: Nastolatek nie przyjął opłatka, przyjechała policja. Odmienne reakcje polityków

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d53c271

Podziel się opinią

Share

d53c271

d53c271
Więcej tematów