Trwa ładowanie...

Warmińsko-mazurskie: Nagrywał kobiety w toalecie z ukrytej kamery. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie) przekazała sądowi akt oskarżenia wobec mężczyzny, który z ukrytej kamery w toalecie nagrał kilkanaście kobiet. Oskarżonemu grozi kilka lat więzienia.

Share
Warmińsko-mazurskie: Nagrywał kobiety w toalecie z ukrytej kamery. Jest akt oskarżenia
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d3cd08g

Warmińsko-mazurskie: Nagrywał kobiety w toalecie z ukrytej kamery

Mężczyzna z Bartoszyc pracował jako ochroniarz w jednym z miejscowych zakładów pracy. Kamerę ukrył w koszu na śmieci w damskiej toalecie Zamontował ją tak, by nagrywała kobiety korzystające z toalety.

Prokuratura ustaliła tożsamość wszystkich 14 nagranych kobiet. Jednak możliwe jest, że nie będą musiały zeznawać przed sądem, bowiem oskarżony przyznał się do winy, wyraził skruchę i chęć dobrowolnego poddania się karze.

Mężczyzna wyjaśniał, że dzięki zamontowanej kamerze mógł się upewnić, czy żadna z pracownic zakładu niczego nie kradnie. Ustalono, że nigdzie nie rozpowszechniał nagrań, były wyłącznie na jego komputerze. Po ujawnieniu sprawy został zwolniony z pracy, a prokuratura nałożyła na niego zakaz pracy w tym charakterze.

d3cd08g

Warmińsko-mazurskie: Akt oskarżenia dla ochroniarza

Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyzna dostał zarzut utrwalania wizerunku nagiej osoby. Za czyn ten grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Nie wiadomo jednak, czy sprawa się odbędzie. Oskarżony proponował sądowi dobrowolne poddanie się określonej przez siebie karze, jednak nie zdecydowano się jeszcze na przyjęcie propozycji. Nie podano, jakiej wysokości karę zaproponował mężczyzna.

d3cd08g

Podziel się opinią

Share
d3cd08g
d3cd08g
Więcej tematów