Trwa ładowanie...
d2oazhd
Wanda Nowicka: znaczna część księży uważa, że dzieci prowokują
x-news/TVN 24

Wanda Nowicka: znaczna część księży uważa, że dzieci prowokują

- Znaczna część księży uważa, że dzieci w jakiś sposób prowokują zachowania pedofilskie - powiedziała w programie "Kropka nad i" w TVN24 wicemarszałek sejmu Wanda Nowicka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2oazhd

W "Kropce nad i" Monika Olejnik pytała Wandę Nowicką i posła PiS Andrzeja Jaworskiego m.in. o wypowiedź ks. Ireneusza Bochyńskiego. W wywiadzie "Odważnie i kontrowersyjnie o pedofilii w Kościele" opublikowanym w portalu epiotrkow.pl duchowny pytany był m.in. o to, czy "dorosły człowiek może powiedzieć, że ma problem, bo dzieci go prowokują?". - Trzeba by porozmawiać z ludźmi, którzy w życiu tego doświadczyli. Nie wiem, o jakim czasie bycia dzieckiem mówimy. Bo jeżeli mówimy o dziecku 3-letnim (bo i takie przypadki pedofilii miały miejsce), to dotyczyły one rodzin, bo pod ich ścisłą opieką znajduje się wtedy dziecko. Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka - powiedział ksiądz.

- Zdrowy rozum podpowiada, że z tego typu stwierdzeniami nie ma sensu polemizować, tylko trzeba je skrytykować - powiedział Andrzej Jaworski. - Tego typu wypowiedzi są szkodliwe i skandaliczne - dodał.

d2oazhd

- Ta wypowiedź brzmiała jak wypowiedź pedofila - stwierdziła Wanda Nowicka. - Znaczna część księży uważa, że dzieci w jakiś sposób prowokują zachowania pedofilskie - powiedziała. Andrzej Jaworski odpowiedział, że takie zachowania to "mniejszość wśród polskich kapłanów".

Wanda Nowicka, pytana o to, co dalej ze sprawą ks. Bochyńskiego, podkreśliła, że jeżeli ksiądz wie o przestępstwie, to ma obowiązek o tym poinformować. - Niestety pani wiedza jest zerowa. Tajemnica spowiedzi obowiązuje tak kapłana, jak i adwokata - stwierdził Jaworski.

Wicemarszałek sejmu powiedziała, że jest za edukacją seksualną, bo tylko ona może ochronić dzieci przed pedofilami. - Chrońmy dzieci przed takimi osobami jak Wanda Nowicka - odpowiedział poseł PiS.

Źródło: TVN24

d2oazhd

Podziel się opinią

Share
d2oazhd
d2oazhd
Więcej tematów