Trwa ładowanie...
d48zesn
Policja

Waluta wirtualna, ale strata realna. Podejrzani o oszustwa komputerowe zatrzymani

• Na policję zgłoszono kradzież tzw. "wirtualnej waluty"
• Środki te były warte 45 tys. zł
• Zatrzymano dwóch mieszkańców Gliwic
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waluta wirtualna, ale strata realna. Podejrzani o oszustwa komputerowe zatrzymani
(fotolia, Fot: Niko Endres)
d48zesn

Śląska policja odzyskała walutę o nazwie Ethereum skradzioną z wirtualnego portfela. Mimo że środki płatnicze były wirtualne, to miały realną wartość - 45 tys. zł.

Wirtualne waluty - jak Bitcoin czy właśnie Ethereum - można wymienić na "zwykłe" pieniądze, ale też płacić nimi za usługi w internecie. Coraz częściej stają się one formą lokaty kapitału.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z Katowic, wraz z gliwickimi śledczymi zatrzymali w tej sprawie dwie osoby. O przestępstwie funkcjonariuszy poinformowano 30 kwietnia. Zrobił to właściciel konta na wirtualnej brytyjskiej giełdzie - z jego elektronicznego portfela zniknęło 1500 jednostek waluty. Sprawcy najpierw włamali się na jego konto email, a następnie przejęli hasła dostępu do portfela.

Policjanci szybko wytypowali lokalizację komputerów, z których dokonano ataku. Wczoraj doszło do przeszukania w jednej z firm zajmujących się działalnością internetową. Dwaj mieszkańcy Gliwic, 23-latkowie, zostali zatrzymani, a skradzione środki płatnicze powróciły do właściciela. Złodzieje usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara nawet 5 lat więzienia.

d48zesn

Podziel się opinią

Share
d48zesn
d48zesn
Więcej tematów