Trwa ładowanie...

Wałęsa u Palikota szczerze o alkoholu: Spiłem się trzy razy

Były poseł Janusz Palikot rozpoczął nowy cykl wywiadów z popularnymi osobami na temat doświadczeń z alkoholem. Gościem przedsiębiorcy był już Lech Wałęsa. - Nigdy nie wypiłem z Kaczyńskimi ani jednego kieliszka - powiedział były prezydent, zdradzając, że pierwszy raz wysokoprocentowy trunek wypił w wieku 16 lat.

Share
Wałęsa udzielił wywiadu Palikotowi. Opowiedział o swoich doświadczeniach z alkoholem
Wałęsa udzielił wywiadu Palikotowi. Opowiedział o swoich doświadczeniach z alkoholem Źródło: YouTube, fot: Janusz Palikot
d24pubb

Rozmowa Lecha Wałęsy z Januszem Palikotem odbyła się w Gdańsku. Były prezydent został zapytany, kiedy po raz pierwszy spróbował alkoholu. - Ja tak naprawdę w życiu to spiłem się trzy razy. Pierwszy raz chyba w wieku 16 lat w szkole zawodowej. Tam wypiłem wino. Nie mogę pić alkoholu, bo od razu jestem chory - tłumaczył pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Wałęsa: Nigdy nie wypiłem z Kaczyńskimi ani jednego kieliszka

Wałęsa podkreślił jednak, że "zdrowotnie to lubi sobie dziennie co najmniej pięćdziesiątkę strzelić". - Rano szczególnie. Alkohol w niedużych ilościach jest lekarstwem, natomiast jest też i chorobą. Popieram lekarstwo, mądre picie - stwierdził.

Byłego prezydenta zapytano także, czy miał okazję pić z Jarosławem Kaczyńskim. - Nie. On był mi nieznany. Z Lechem mieliśmy większe kontakty, bo on tutaj był. (…) Nigdy nie wypiłem z Kaczyńskimi ani jednego kieliszka. Chyba potem na spotkaniach w Magdalence, ale to stawiała bezpieka. Ale to nie było pijaństwo. To była pięćdziesiątka przy posiłku - zaznaczył Wałęsa.

d24pubb

Podczas wywiadu Wałęsa podziękował też samemu Palikotowi. - Pan mi podał rękę. Na tej rewolucji, na której czele stałem, wielu zrobiło kariery polityczne, wielkie interesy, a kiedy ja naprawdę byłem w potrzebie, to na palcach jednej ręki mogę policzyć tych, którzy naprawdę zgłosili się z chęcią pomocy. Pan był jednym z tych, na których nie liczyłem - powiedział były działacz opozycyjny.

Zobacz też: Najnowszy sondaż dla WP. Robert Biedroń niezadowolony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d24pubb

Podziel się opinią

Share
d24pubb
d24pubb
Więcej tematów