Trwa ładowanie...

Waldemar Bednarz kandydatem SLD na prezydenta Wrocławia

Waldemar Bednarz kandydatem SLD na prezydenta Wrocławia. Nie zapadły za to jeszcze ostateczne decyzje w dolnośląskiej Platformie Obywatelskiej.

Share
Waldemar Bednarz kandydatem SLD na prezydenta Wrocławia
Źródło: Materiały prasowe
d4j5kcx

30 lipca Rada Miejska Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybrała kandydata na fotel prezydenta Wrocławia. Jest nim bezpartyjny aktywista, przewodniczący rady osiedla Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Waldemar Bednarz. Wrocławskie struktury Sojuszu wybrały oficjalnego kandydata spośród przedstawionej tydzień temu czwórki, w której, obok Bednarza, znalazł się Czesław Cyrul, przewodniczący SLD we Wrocławiu, Michał Syska, publicysta, dyrektor Ośrodka Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle’a oraz Beniamin Noga, ekonomista.

Wcześniej Waldemara Bednarza poparła Polska Partia Socjalistyczna, Partia Zielonych oraz Unia Pracy. Czesław Cyrul w oficjalnym komunikacie zapowiedział, że będą trwały rozmowy z kolejnymi organizacjami, które będą skłonne poprzeć kandydata SLD i wejść do koalicji wyborczej z ugrupowaniem.

Tymczasem kilka dni temu pojawiła się informacja, jakoby premier Donald Tusk był przeciwny stworzeniu wspólnej listy Platformy Obywatelskiej i komitetu Rafała Dutkiewicza w wyborach do rady miejskiej Wrocławia. Jak udało się dowiedzieć WP.PL, w tej sprawie wciąż trwają rozmowy i nie ma jeszcze żadnego oficjalnego stanowiska. Pewne wydają się być za to wspólne listy PO i Obywatelskiego Dolnego Śląska w wyborach do sejmiku województwa. Nie ma też ryzyka, że działacze PO odmówią w wyścigu o fotel prezydenta poparcia dla Rafała Dutkiewicza.

d4j5kcx

Kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia, Mirosława Stachowiak-Różecka, we wtorek przedstawiła najważniejsze punkty, jakie chce zawrzeć w swoim programie. - Wszystkie pomysły powinny być konsultowane przez mieszkańców Wrocławia. W przeciwieństwie do tego, co przez lata robił pan Dutkiewicz, który uważa, że wie lepiej od wrocławian, co jest dobre dla miasta – powiedziała Stachowiak-Różecka. Kandydatka zapowiedziała też unikanie wysokich wydatków, związanych m.in. z organizacją nierentownych imprez sportowych.

Tego samego dnia, na spotkaniu Wrocławskiego Forum Miejskiego, zaprezentował się bezpartyjny kandydat na prezydenta Wrocławia, Tomasz Owczarek. 27-latek sprzeciwił się przesadnemu zadłużaniu miasta oraz kosztownemu działaniu miejskich spółek. Zapowiedział, że chce stać się z ludźmi popierającymi jego inicjatywę prawdziwą opozycją dla rządzących Wrocławiem.

Wybory samorządowe, w których poznamy nowego prezydenta Wrocławia, odbędą się 16 listopada 2014 r.

d4j5kcx

Podziel się opinią

Share
d4j5kcx
d4j5kcx
Więcej tematów