Polityka"Walczymy o prawdę". Patetyczny wpis Beaty Szydło

"Walczymy o prawdę". Patetyczny wpis Beaty Szydło

Była premier Beata Szydło zamieściła nowy wpis na Twitterze. Nie uderza w opozycję, ale apeluje. "Nieważne skąd jesteś. Ważne, czy bronisz Polski" - podkreśliła.

"Walczymy o prawdę". Patetyczny wpis Beaty Szydło
Źródło zdjęć: © PAP | Radek Pietruszka
Anna Kozińska

Choć partia rządząca i opozycja ciągle wzajemnie się atakują, przyszedł moment, by skupić się na obronie Polski. Tak sądzi była premier Beata Szydło. Nie trudno się domyślić, że do napisania najnowszego wpisu skłonił ją konflikt z Izraelem o nowelizację ustawy o IPN.

"Dzisiaj nie można kierować się ambicjami i politycznymi sympatiami. Nieważne, czy jesteś z obozu rządzącego, czy opozycji. Ważne, czy bronisz Polski. Polska - nasz wspólny obowiązek. Nasza wspólna historia, teraźniejszość i przyszłość. Walczymy o prawdę" - napisała była premier.

To wszystko zaś jest dla niej równoznaczne ze wspieraniem rządu Mateusza Morawieckiego.

Kulisy sporu

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło sie od przyjęcia przez Sejm nowelizacji, która wprowadza karę grzywny lub do trzech lat więzienia za sugerowanie polskiego udziału w masowej zagładzie Żydów. Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów. Za przyjęciem zmian było 279 posłów, 5 było przeciw, 130 wstrzymało się od głosu.

Później senackie komisje poparły nowelizację ustawy o IPN bez poprawek, a po nich swoją aprobatę wyraził Senat. Za zmianami głosowało 57 senatorów, 23 było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Teraz dokument trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, który zdecyduje czy go podpisać.

Zobacz też: Minister Warchoł tłumaczy niuanse ustawy o IPN

Parlament Izraela - Kneset - chce odpowiedzieć Polsce własną ustawą, według której polskie prawo neguje Holokaust. Stany Zjednoczone wydały z kolei własny komunikat w sprawie nowelizacji. Wcześniej w polsko-izraelski spór włączyli się amerykańscy kongresmeni, którzy zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (512)