Trwa ładowanie...

Walczyli z pandemią na Stadionie Narodowym. Nie dostali obiecanych pieniędzy

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Placówka miała nie wypłacić obiecanych dodatków dla pracowników szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

Share
Walczyli z pandemią na Stadionie Narodowym. Nie dostali obiecanych pieniędzy Walczyli z pandemią na Stadionie Narodowym. Nie dostali obiecanych pieniędzy Źródło: East News
d3zswis

Do zawiadomienia, jakie trafiło do prokuratury, dotarli dziennikarze TVN24. Wynika z niego, że szpital MSWiA miał "sprzeniewierzyć środki", które otrzymał z NFZ na wypłatę dodatków dla pracowników medycznych szpitala na Stadionie Narodowym.

O złożeniu zawiadomienia poinformowała w rozmowie z TVN24 jedna z pielęgniarek, która pracowała w największym w Polsce szpitalu tymczasowym. - Szpital przedstawiał nam różne wersje, tłumacząc między innymi, że nie dostali pieniędzy. Potem część osób poprosili o podpisanie aneksów, z których wynikało, że stawka jest podzielona pół na pół między szpitalem MSWiA a NFZ - powiedziała.

Z treści zawiadomienia wynika, że dodatkowe pieniądze obiecane były w ogłoszeniach o pracę. "Ponadto, w publikowanych ogłoszeniach o pracę wskazywane były stawki godzinowe oraz wprost zadeklarowano, że za pracę przysługiwać będzie również dodatek w wysokości 100 procent wynagrodzenia miesięcznego finansowany przez NFZ" - czytamy.

PiS pomaga opozycji? Ekspert o sondażu WP w sprawie polexitu

Szpital MSWiA "sprzeniewierzył środki"?

W zawiadomieniu pełnomocnicy medyków wskazują, że do tej pory Szpital MSWiA nie przekazał do NFZ informacji o wypłaceniu obiecanych pracownikom szpitala dodatków. "Tym samym należy stwierdzić, że sprzeniewierzył otrzymane środki publiczne, bowiem nigdy nie trafiły one do rąk osób do tego upoważnionych, tj. personelu medycznego świadczącego usługi w Szpitalu Tymczasowym" - stanowi pismo złożone do prokuratury.

d3zswis

Dziennikarze zapytali o sprawę biuro prasowe szpitala MSWiA. Kierownik Działu Obsługi Pacjenta Iwona Kania odpowiedziała, że placówka nie wiedziała o zawiadomieniu.

"Szpital nie otrzymał z Narodowego Funduszu Zdrowia żadnych odrębnych środków na wypłatę dodatków covidowych dla personelu zatrudnionego w Szpitalu Tymczasowym, a tym samym nie doszło do sytuacji, w której uzyskawszy takie środki, Szpital miałby nie wypłacić ich tym osobom. Wszelkie przeciwne informacje oraz insynuacje są nieprawdziwe" - przekazała Kania.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3zswis
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zswis
d3zswis
Więcej tematów