Trwa ładowanie...

Wagony wiszą nad przepaścią. Rośnie bilans rannych

Około 200 osób było w pociągu pasażerskim, który wykoleił się w Szwajcarii. Trzy wagony pasażerskie wypadły z szyn i wiszą nad przepaścią. Według najnowszych informacji, rannych jest jedenaście osób (wcześniej informowano o siedmiu). Stan pięciu z nich jest ciężki. Wszyscy zostali przetransportowani helikopterami i karetkami do szpitala.

Share
Wagony wiszą nad przepaścią. Rośnie bilans rannych
Źródło: PAP/EPA, fot: Arno Balzarini
d4414f1

Pociąg pasażerski wykoleił się w górach wschodniej części Szwajcarii koło południa. Na miejscu są cztery helikoptery ratownicze, osiem karetek pogotowia i 60 strażaków.

Dotarcie na miejsce utrudnia brak drogi do wiaduktu. Jest tylko wąska, kamienista ścieżka.

d4414f1

Wielu z pasażerów pociągu w szoku postanowiło na piechotę wrócić do najbliższego dworca kolejowego. Jak informuje policja, otrzymują oni pomoc psychologiczną.

Pociąg jechał z Chur do Sankt Moritz. Cała trasa jest aktualnie zablokowana, na miejscu kursują autobusy zastępcze.

Przyczyną wykolejenia się pociągu było osunięcie się ziemi po dużych opadach deszczu. Jak podaje Szwajcarski Insytut Meteorologii, w tym rejonie w ciągu tylko ostatnich 12 godzin spadło ok. 60 litrów wody na metr kwadratowy. Jest to średnia norma dwutygodniowa. Ziemia nie wchłonęła tak dużej ilości wody, dlatego w wielu miejsca doszło do jej osunięcia.

Rhaetian Railway derailed between Chur and St Moritz in the Grisons. No details given on possible injuries. pic.twitter.com/YQkM7FVOXQ

— Dan Hodgson (@darkroom) sierpień 13, 2014

d4414f1

Podziel się opinią

Share
d4414f1
d4414f1
Więcej tematów