Trwa ładowanie...

Wagony wiszą nad przepaścią. Rośnie bilans rannych

Około 200 osób było w pociągu pasażerskim, który wykoleił się w Szwajcarii. Trzy wagony pasażerskie wypadły z szyn i wiszą nad przepaścią. Według najnowszych informacji, rannych jest jedenaście osób (wcześniej informowano o siedmiu). Stan pięciu z nich jest ciężki. Wszyscy zostali przetransportowani helikopterami i karetkami do szpitala.

Share
Wagony wiszą nad przepaścią. Rośnie bilans rannychŹródło: PAP/EPA, fot: Arno Balzarini
d4kjgf6

Pociąg pasażerski wykoleił się w górach wschodniej części Szwajcarii koło południa. Na miejscu są cztery helikoptery ratownicze, osiem karetek pogotowia i 60 strażaków.

Dotarcie na miejsce utrudnia brak drogi do wiaduktu. Jest tylko wąska, kamienista ścieżka.

d4kjgf6

Wielu z pasażerów pociągu w szoku postanowiło na piechotę wrócić do najbliższego dworca kolejowego. Jak informuje policja, otrzymują oni pomoc psychologiczną.

Pociąg jechał z Chur do Sankt Moritz. Cała trasa jest aktualnie zablokowana, na miejscu kursują autobusy zastępcze.

Przyczyną wykolejenia się pociągu było osunięcie się ziemi po dużych opadach deszczu. Jak podaje Szwajcarski Insytut Meteorologii, w tym rejonie w ciągu tylko ostatnich 12 godzin spadło ok. 60 litrów wody na metr kwadratowy. Jest to średnia norma dwutygodniowa. Ziemia nie wchłonęła tak dużej ilości wody, dlatego w wielu miejsca doszło do jej osunięcia.

Rhaetian Railway derailed between Chur and St Moritz in the Grisons. No details given on possible injuries. pic.twitter.com/YQkM7FVOXQ

— Dan Hodgson (@darkroom) sierpień 13, 2014

d4kjgf6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kjgf6
d4kjgf6
Więcej tematów