Trwa ładowanie...
d13a4tk

Wąglik w Pakistanie: drugie aresztowanie

Pakistańska policja zatrzymała w niedzielę drugiego mężczyznę związku ze sprawą wysłania przesyłki z przetrwalnikami wąglika do redakcji czołowego dziennika tego kraju.

d13a4tk
d13a4tk

Aresztowany Mohammed Salim, pracownik firmy komputerowej z Karaczi, podejrzany jest o umieszczenie bakterii w kopercie z materiałami prasowymi, wysłanymi do redakcji Daily Jang.

W sobotę zatrzymano w Karaczi przyjaciela Salima, Mohammada Yousafa, którego podejrzewano o wysłanie listu z wąglikiem. Powiedział on, że przypuszcza, iż to Salim wysłał przetrwalniki w takiej samej kopercie, co komunikaty informacyjne jego biura Yousafa. On sam nic o tym nie wiedział. Yousaf pracuje dla organizacji pozarządowej, wspierającej pakistańską oświatę.

Podejrzana przesyłka z materiałami informacyjnymi nadeszła do redakcji Daily Jang 23 października. Prywatne laboratorium potwierdziło obecność wąglika.

Jednak pakistański minister zdrowia Abdul Malik Kasi zakwestionował wiarygodność badania i zlecił jego powtórzenie państwowemu instytutowi zdrowia.

Kilkudziesięciu pracownikom gazety podano zapobiegawczo antybiotyki. W sobotę prezydent Pakistanu, Pervez Musharraf poinformował, że dwóch pracowników redakcji Daily Jang zetknęło się z przetrwalnikami wąglika, ale nie wykazują objawów chorobowych. Redakcję uruchomiono ponownie w sobotę, po jednodniowej dezynfekcji.(aka)

d13a4tk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13a4tk
Więcej tematów