Trwa ładowanie...

To nie jest przypadek. Takie słowa padły w Wadowicach

Mieszkańcy Wadowic zapewniają o swojej miłości i szacunku do Jana Pawła II po głośnym reportażu TVN24 "Franciszkańska 3". Do materiału odniesiono się także podczas mszy w bazylice w Wadowicach.

Mieszkańcy Wadowic zabrali głos po reportażu TVN24 o Janie Pawle IIMieszkańcy Wadowic zabrali głos po reportażu TVN24 o Janie Pawle IIŹródło: Getty Images, fot: Franco Origlia
d1180hw
d1180hw

"Fakt" przekazał, że wierni, którzy przybyli na niedzielną mszę do wadowickiej bazyliki dowiedzieli się, że reportaż TVN24 opiera się na dokumentach komunistycznych służb bezpieczeństwa, które nie zawsze były wiarygodne.

Mieszkańcy tego miasta w rozmowie z tabloidem zapewniają przywiązanie do papieża. - On dla nas wadowiczan zawsze był i będzie święty - cytuje ich słowa "Fakt".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Posłanka PO o PiS: kradną i szczują, a podpierają się Janem Pawłem II

Wadowice za papieżem Janem Pawłem II

Jeden z przyjezdnych powiedział gazecie, że "opluwanie człowieka jest nieludzkie". - Filmy powstały na podstawie esbeckich papierów i my mamy w to wierzyć? - pyta.

d1180hw

- Za życia Jana Pawła II Polacy inaczej go traktowali, tłumy go witały, a teraz jest nagonka. Jan Paweł II nie zasłużył na to. Był wielkim Polakiem, przyniósł nam wolność. Zapomnieliśmy o tym - dodał w rozmowie z "Faktem" jeden z mieszkańców Wadowic. Inna mieszkanka zapewniła z kolei, że wadowiczanie wciąż kochają papieża.

Sejm broni papieża

W czwartek Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Stało się to po emisji głośnego reportażu TVN24 "Franciszkańska 3". Reporter Marcin Gutowski przedstawił w nim mechanizmy krycia przestępstw seksualnych w Kościele katolickim przez Karola Wojtyłę, arcybiskupa krakowskiego i późniejszego papieża Jana Pawła II. Przed głosowaniem doszło do wielu emocjonalnych wystąpień w Sejmie.

W uchwale czytamy, że "jego (Jana Pawła II - przyp. red.) słowa i czyny demonstrowały i budziły miłość do Ojczyzny, wspierając czynnie naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież - św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii".

d1180hw

Jak podkreślono, jest to "próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści". "'Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy" - czytamy dalej.

Czytaj też:

Źródło: "Fakt", TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1180hw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1180hw
Więcej tematów