Trwa ładowanie...

W weekend w katowickich Szopienicach nie będą kursować tramwaje

W ciągu weekendu rozpoczną się prace remontowe na torowisku tramwajowym w centrum katowickich Szopienic. W tym czasie nie będą kursować linie 14 i 20.

Share
W weekend w katowickich Szopienicach nie będą kursować tramwaje
Źródło: WP.PL, Fot: Anna Urbańczyk
d11cqb0

To już drugi etap modernizacji infrastruktury Tramwajów Śląskich. Gruntowna modernizacja centrum Szopienic to wspólna inwestycja spółki i miasta Katowice. Całkowicie ma się zmienić okolica placu Powstańców Śląskich - zmodernizowane zostaną instalacje podziemne, chodniki, jezdnie, parkingi, oświetlenie oraz przystanki autobusowe i tramwajowe.

W weekend rozpocznie się także remont torowiska na jezdni ul. Obrońców Westerplatte od skrzyżowania z ulicą Brynicy, placu Powstańców Śląskich i ulicy Wiosny Ludów do skrzyżowania z ulicą Ratuszową. Nowa sieć trakcyjna ma być zawieszona na słupach, dzięki czemu znikną elementy mocujące ją dotychczas do okolicznych budynków.

d11cqb0

W sobotę od godziny 6:00 do 22:00 oraz w niedzielę nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego. Linia numer 14 będzie w weekend kursować na trasie Mysłowice Dworzec PKP – Szopienice pętla oraz Katowice pl. Wolności – Zawodzie pętla, natomiast linia numer 20 Chorzów Ratusz – Zawodzie pętla. Zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Zawodzie pętla – Szopienice pętla, zgodnie z tramwajowym rozkładem jazdy.

Prace modernizacyjne w Szopienicach są elementem dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej Projektu "Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Etap II". Całość prac w pełnym zakresie ma zostać zrealizowana do końca kwietnia 2015 r. i kosztować blisko 11 mln zł netto, z czego około 5,8 mln zł netto to wartość zadania tramwajowego.

d11cqb0

Podziel się opinią

Share
d11cqb0
d11cqb0
Więcej tematów