Trwa ładowanie...
d1gow4s
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W USA rozpowszechnia się konspekt, w którym Polaków oskarża się o współudział w holokauście

Władze edukacyjne amerykańskiego stanu New Jersey rozpowszechniają konspekt, który oskarża Polaków o współudział w holokauście - pisze "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP/EPA, Fot: Darek Delmanowicz)
d1gow4s

W konspekcie do lekcji historii, który na swojej stronie internetowej umieścił Departament Edukacji stanu New Jersey można bowiem przeczytać, że "rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów na terytorium Polski."

W dokumencie czytamy też m.in., jakoby "Żydzi zawsze byli wykluczani z polskiego społeczeństwa", "w latach 30. antysemityzm władz nasilił się szczególnie w Niemczech, Polsce i Rumunii" - czytamy.

Co prawda konspekt przygotował uczeń liceum w Millburn, ale edytowała go i zatwierdziła New Jersey Commission on Holocaust Education - zauważa gazeta.

Umieszczono go następnie na stronie stanowego Departamentu Edukacji, w ten sposób rozpowszechniając nieprawdzie informacje o historii Polski i jej roli w czasie II wojny światowej - podkreśla gazeta.

d1gow4s

Podziel się opinią

Share

d1gow4s

d1gow4s
Więcej tematów