Trwa ładowanie...

W tym roku lekarze już nie leczą, a będzie jeszcze gorzej!

To już plaga. Choć dopiero wrzesień, szpitale i przychodnie jeden po drugim zamykają drzwi przed pacjentami. Powód: NFZ odmawia pieniędzy na leczenie. Tak jak w przychodniach we Wrocławiu. Pacjenci przywykli tam, że na przyjęcie do endokrynologa muszą czekać latami. Ale teraz nie sposób się zapisać na ten rok nawet do okulisty czy dermatologa.

W tym roku lekarze już nie leczą, a będzie jeszcze gorzej!Źródło: newspix.pl, fot: Łukasz Woźnica
d4c885d
d4c885d

Chorzy ludzie zamiast znaleźć szybką pomoc, stoją w kolejkach do rejestracji, tylko po to żeby usłyszeć, że w tym roku, ani nawet w następnym nie ma już wolnych miejsc. Zapisy dziś, wizyta w... 2020 roku – to brzmi jak żart, ale jest szczerą prawdą. W rejestracji przychodni przy al. Wiśniowej we Wrocławiu pobito już rekord absurdu!

Na wizytę u endokrynologa trzeba tam czekać właśnie 7 lat?! A w wielu innych przychodniach, w całej Polsce, wcale nie jest lepiej, bo albo nie ma lekarza, albo zapisy zostały wstrzymane. – To skandal, co się dzieje w naszej służbie zdrowia. Na wizytę u endokrynologa czekam już rok, mam teraz termin na grudzień. Wcześniej poszłam prywatnie, bo nie mogłam tyle czekać. Zapłaciłam 100 zł – żali się Helena Wierchlewska (74 l.) z Wrocławia. Co na to urzędnicy z NFZ? Tłumaczą się po swojemu...

– Dolnośląski oddział przeanalizował wykonania kontraktów endokrynologicznych od stycznia do lipca 2013 roku. Stwierdziliśmy, że 280 tys. zł jest niewykorzystanych przez świadczeniodawców! To oznacza, że kolejki nie są wynikiem braku funduszy na leczenie – tłumaczy Joanna Mierzwińska (37 l.) z dolnośląskiego NFZ. Czyli znów jakieś przepychanki między szpitalami, przychodniami i urzędnikami? Tylko co to obchodzi pacjentów, którzy muszą na pomoc czekać latami!

d4c885d

Terminy przyjęć do specjalistów:
ENDOKRYNOLOG Terminy na 2020 rok (2 302 dni oczekiwania)
KARDIOLOG Terminy na listopad 2014 rok (426 dni oczekiwania)
OKULISTA Brak miejsc do końca 2014 roku (476 dni oczekiwania)
UROLOG Prowadzona jest lista pacjentów oczekujących, ale wolne miejsca są dopiero za rok (365 dni oczekiwania)
ALERGOLOG Do końca roku brak miejsc (113 dni oczekiwania)
DIABETOLOG Do końca roku nie ma miejsc ( 113 dni oczekiwania)
ORTOPEDA Nawet połowa marca 2014 roku (180 dni oczekiwania)
NEUROLOG Nawet kwiecień 2014 (232 dni oczekiwania)

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
Kayah zabawi kolejarzy za nasze

d4c885d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c885d
Więcej tematów