Trwa ładowanie...

W Turcji rozbiły się dwa wojskowe samolot rozpoznawcze, 4 zabitych

Dwa samoloty rozpoznawcze tureckich sił powietrznych rozbiły się we wtorek podczas ćwiczeń w prowincji Malatya na południowym wschodzie Turcji, a wszyscy czterej członkowie ich załóg ponieśli śmierć - poinformowały władze wojskowe.
Share
W Turcji rozbiły się dwa wojskowe samolot rozpoznawcze, 4 zabitych
Źródło: Wikipedia, Fot: Jerry Gunner
d14zzil

Według komunikatu opublikowanego na stronie internetowej szefa sztabu generalnego, kontakt z dwoma odrzutowcami RF-4E utracono wkrótce po tym, gdy wystartowały one z bazy w mieście Malatya do nocnego lotu treningowego.

- Natychmiast podjęto operacje poszukiwawcze. O godzinie 20.45 (19.45 czasu polskiego) znaleziono wraki dwóch samolotów i niestety czterej lotnicy ponieśli śmierć - głosi komunikat, pomijając milczeniem kwestię przyczyn katastrofy.

Cytowane przez Reutera źródło wojskowe podało, że samoloty rozbiły się w okręgu Akcadag, ponad 150 kilometrów na północ od granicy z Syrią.

d14zzil

RF-4E to wersja rozpoznawcza myśliwca F-4 Phantom produkcji amerykańskiej. 22 czerwca 2012 roku syryjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła nad Morzem Śródziemnym inny turecki samolot RF-4E, a obaj członkowie jego załogi zginęli.

Zobacz także: Samolot uderzył w dom

d14zzil

Podziel się opinią

Share
d14zzil
d14zzil
Więcej tematów