Trwa ładowanie...
d4021t3

W Tatrach trudne warunki turystyczne

Trudne warunki turystyczne w wyższych partiach Tatr - ostrzega TOPR. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, a to oznacza, że na niektórych terenach lawiny mogą schodzić już samoistnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Tatrach trudne warunki turystyczne
(WP.PL, Fot: Internauta Rychu)
d4021t3

Co prawda nocne opady śniegu były raczej symboliczne, ale w wyższych partiach gór szlaki w wielu miejscach są zalodzone i śliskie.

Dodatkowo widoczność w Tatrach dzisiaj do minimum ogranicza mgła. Niestety sami turyści również często zachowują się w sposób skrajnie nierozsądny i mimo jesiennych warunków zdarzają się osoby, które wchodzą na zamarznięte stawy.

Tymczasem, jak ostrzega Grzegorz Bargiel dyżurny ratownik TOPR, grubość lodu na tatrzańskich stawach może być wciąż dość cienka. Trudno to zresztą obecnie ocenić. Ratownik radzi, by na razie omijać stawy tatrzańskie i chodzić po szlakach.

d4021t3

W Tatrach w tym roku zima jest również wyjątkowo kapryśna - przynajmniej na razie pokrywa śnieżna jest dość symboliczna. Choć trzeba pamiętać, że najwięcej śniegu w Tatrach jest pod koniec marca i wtedy w rekordowych latach pokrywa śnieżna przekracza nawet 3 metry. Z powodu kapryśnej aury nadal nie ruszyła jeszcze tej zimy kolej krzesełkowa w kotle Goryczkowym na Kasprowym Wierchu.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d4021t3

Podziel się opinią

Share
d4021t3
d4021t3
Więcej tematów