Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kolej
28-12-2006 (14:25)

W stolicy nadal będzie obowiązywał tzw. wspólny bilet

Posiadacze Warszawskiej Karty Miejskiej
będą mogli od 1 stycznia nadal podróżować pociągami kolei
mazowieckiej na podstawie tzw. wspólnego biletu. Koleje
Mazowieckie (KM) i Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) podpisały
umowę przedłużającą funkcjonowanie tego biletu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Umowa przewiduje jednocześnie, że od stycznia pasażerowie przesiadający się z tramwajów lub autobusów do pociągu nie będą musieli, jak do tej pory, dopłacać 5 zł do biletu miejskiego 30- dniowego lub 90-dniowego.

Ponadto w najbliższym czasie kartę miejską będzie można także doładowywać w niektórych kasach kolei mazowieckiej. W ramach tej oferty można podróżować pociągami na obszarze ograniczonym stacjami: Warszawa Ursus, Warszawa Gołąbki, Warszawa Choszczówka, Warszawa Wola Grzybowska, Warszawa Jeziorki, Warszawa Falenica.

Podpisana dziś umowa umożliwi podróżowanie kartą miejską w granicach Warszawy bez tracenia czasu w punktach, w których trzeba było dokupić za 5 zł znaczek, który uprawniał do przejazdu. (...) Jednocześnie postępują rozmowy, jeśli chodzi o wspólny bilet dla całej aglomeracji - powiedziała podczas konferencji prasowej prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Nowy p.o. dyrektora ZTM Leszek Ruta poinformował, że karta miejska, która uprawnia do poruszania się wszystkimi miejskimi środkami lokomocji, jakie funkcjonują w stolicy zostanie w najbliższym czasie rozszerzona także na WKD.

Ruta wskazał również na konieczność rozwoju systemu "Parkuj i jedź". Dworzec Gdański jest doskonałym przykładem na trafność tego systemu. Wskazuje na to pełny parking samochodów przy dworcu. Ludzie zostawiają na nim swoje pojazdy i przesiadają się np. w metro - mówił Ruta.

ZTM będzie rozliczać się z koleją mazowiecką z kosztów tzw. wspólnego biletu. Jak poinformował Ruta, w budżecie miasta przewidziane jest na to 9 mln w 2007 rok.

Gronkiewicz-Waltz pytana czy stacja Marymont warszawskiego metra zostanie oddana do ruchu jeszcze w tym roku, odpowiedziała "Mam nadzieję, że tak".

Polub WP Wiadomości

Więcej na ten temat:

Koleją na kartę miejską