Trwa ładowanie...
d22ikk2

W środę przedstawiony zostanie skład nowego koła poselskiego z udziałem byłych polityków PO

• W Sejmie powstaje nowe koło poselskie
• W środę - jak dowiedziała się PAP - ma zostać przedstawiony jego skład
• Koło powołuje trzech usuniętych latem z PO posłów: Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski
• W środę o przystąpieniu do nowego koła i odejściu z PO ma poinformować 2 kolejnych posłów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W środę przedstawiony zostanie skład nowego koła poselskiego z udziałem byłych polityków PO
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d22ikk2

W środę ma zostać zaprezentowany skład nowego koła poselskiego z udziałem m.in. usuniętych latem z PO: Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Według informacji PAP, w środę też o rozstaniu z PO ma poinformować 2 kolejnych posłów.

Kamiński, Huskowski i Protasiewicz zostali 20 lipca decyzją zarządu PO wyrzuceni z partii za - jak argumentowano - "szkodzenie" jej wizerunkowi. Protasiewicz i Huskowski w sierpniu odwołali się od decyzji władz ugrupowania do sądu koleżeńskiego Platformy.

Kilkanaście godzin temu Huskowski poinformował na Facebooku, że wycofał z sądu pismo w sprawie odwołania. "Utraciłem wiarę, że zostanie ono rzetelnie przeanalizowane i obiektywnie ocenione" - napisał polityk. Jak dodał, przesądziły o tym dwie sprawy. "Nie doczekałem się, mimo upływu terminu, uzasadnienia 'wyroku', a wystosowany przez 30 parlamentarzystów PO list w mojej, Jacka Protasiewicza i Michała Kamińskiego obronie zamiast wywołać refleksję i dyskusję w Zarządzie Krajowym PO, spowodował indywidualne 'rozmowy dyscyplinujące' przewodniczącego Grzegorza Schetyny z sygnatariuszami" - wyjaśnił Huskowski.

d22ikk2

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że w środę, na konferencji prasowej, ma zostać zaprezentowany skład nowego koła. Do Kamińskiego, Huskowskiego i Protasiewicza ma dołączyć dwóch dotychczasowych parlamentarzystów Platformy. - Myślę, że na początek będą to dwie osoby, później zobaczymy - powiedział PAP jeden z byłych posłów PO.

O planach powołania w tym tygodniu koła poselskiego mówił też w poniedziałek w Radiu Zet Kamiński. - Myślę, że na trzech nazwiskach się nie skończy - zaznaczył poseł.

Dzień po wykluczeniu z PO Kamińskiego, Huskowskiego i Protasiewicza blisko 30 parlamentarzystów Platformy podpisało apel o przywrócenie ich w szeregi ugrupowania.

Autorem listu był Stefan Niesiołowski, a inicjatywę poparli m.in. b. premier Ewa Kopacz, b. ministrowie sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i Marek Biernacki, były minister zdrowia Marian Zembala, były wiceszef MON Czesław Mroczek oraz posłowie: Henryka Krzywonos-Strycharska, Joanna Mucha, Krystyna Skowrońska, Marek Sowa, Kazimierz Plocke, Waldy Dzikowski i Leszek Ruszczyk.

d22ikk2

Podziel się opinią

Share

d22ikk2

d22ikk2
Więcej tematów