Trwa ładowanie...
d3m1dct
d3m1dct

"W połowie listopada pokażemy Zespół Pracy Państwowej"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w połowie listopada przedstawiony zostanie Zespół Pracy Państwowej Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem szefa PiS, prezentacja Zespołu ma pokazać, że PiS jest już przygotowany do rządzenia Polską.
Share
d3m1dct

- Gdzieś koło 16-tego, w połowie listopada, będzie przedstawienie tego Zespołu Pracy Państwowej - zapowiedział J. Kaczyński w programie "Bronisław Wildstein przedstawia" w TVP1.

Prezes PiS zastrzegł, że Zespół Pracy Państwowej nie jest "gabinetem cieni" jego partii. - To nie jest gabinet cieni. Nigdzie na kontynencie europejskim "gabinety cieni" nie wyszły, więc nie ma sensu próbować tego, co już się wielokrotnie nie udawało - podkreślił.

Według niego, prezentacja dorobku Zespołu będzie "pokazaniem", że PiS jest już przygotowany do rządzenia krajem. - Już się (do rządzenia krajem) przygotowujemy. Ja bym radził naszym krytykom, żeby się zajęli naszym programem, bo do tej pory właściwie się nikt nim nie zajął -zaznaczył szef PiS.

d3m1dct

J. Kaczyński mówił pod koniec października, że celem Zespołu Pracy Państwowej jest m.in. przygotowywanie PiS do objęcia władzy, w tym także praca "nad potrzebnymi projektami ustaw, żeby szuflady były pełne".

Zespół miał być podzielony na siedem sekcji, w tym: polityki zagranicznej i obrony narodowej, nauki, oświaty i kultury, polityki społecznej( w tym zdrowia), polityki ekonomicznej, spraw państwa, gdzie będą zagadnienia związane m.in. ze sprawami wewnętrznymi oraz resortem sprawiedliwości. Sekcje miały liczyć od kilkunastu do nawet trzydziestu osób.

d3m1dct

Podziel się opinią

Share
d3m1dct
d3m1dct
Więcej tematów