Trwa ładowanie...
d3hei43
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W PKW zawiadomienie o utworzeniu komitetu Adama Jarubasa; komitet Magdaleny Ogórek - zarejestrowany

Do PKW dotarło kolejne zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego - kandydata PSL Adama Jarubasa. PKW zarejestrowała komitet kandydatki SLD Magdaleny Ogórek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Jarubas
Adam Jarubas (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d3hei43

Z informacji umieszczonych na stronie internetowej PKW wynika, że z Jarubasem i Ogórek już ośmioro kandydatów utworzyło swoje komitety. Poza wspomnianymi kandydatami o utworzeniu komitetu PKW poinformowali - ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski, kandydat PiS Andrzej Duda, kandydat Twojego Ruchu Janusz Palikot, kandydat ugrupowania KORWiN Janusz Korwin-Mikke, muzyk Paweł Kukiz oraz kandydat Ruchu Narodowego Marian Kowalski.

W wyborach chcą wystartować także m.in.: Anna Grodzka (Partia Zielonych i lewica społeczna), Jacek Wilk (KNP), Waldemar Deska (Partia Libertariańska).

O utworzeniu komitetu można zawiadamiać PKW do 16 marca. 26 marca o północy mija termin dostarczenia do PKW 100 tys. podpisów, koniecznych, aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

d3hei43

Podziel się opinią

Share

d3hei43

d3hei43
Więcej tematów