W Oświęcimiu Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu
Setki osób wzięły udział w Drodze Krzyżowej w intencji trzeźwości narodu, która została odprawiona na terenie byłego obozu zagłady Auschwitz II-Birkenau. Zorganizowało ją oświęcimskie Bractwo Trzeźwości. Poprowadził ją duszpasterz trzeźwości ksiądz
Władysław Zązel.
Wierni wyruszyli spod Bramy Śmierci w KL Birkenau. Symboliczne stacje Drogi Krzyżowej zlokalizowano m. in. przy barakach obozowych i ruinach krematoriów.
W Drodze Krzyżowej uczestniczyli leczący się z nałogu alkoholicy oraz kapłani, którzy opiekują się klubami abstynenckimi z diecezji bielsko-żywieckiej.
Uroczystość zakończyła msza św. odprawiona w oświęcimskim kościele świętego Maksymiliana Kolbego, podczas której wierni modlili się o trzeźwość narodu.
Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu odbywa się od 23 lat. Nieprzypadkowo organizowana jest w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz II-Birkenau. Patronem trzeźwości jest bowiem św. Maksymilian Kolbe, który zginął w KL Auschwitz.
W niemieckim obozie Auschwitz hitlerowcy zgładzili ponad 1,1 mln osób, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców radzieckich i członków innych narodów.