Trwa ładowanie...

W metrze w Rzymie będą czujniki wykrywające obecność terrorystów samobójców

• W metrze w Rzymie zostanie wkrótce zainstalowany system czujników zdolny w ciągu 10-30 sekund wykryć obecność potencjalnego terrorysty samobójcy i materiałów wybuchowych na jego ubraniu - zapowiedziała stołeczna policja

• System STANDEX powstał w ramach współpracy NATO z Rosją na rzecz ochrony transportu publicznego w dużych miastach przed zamachami

W metrze w Rzymie będą czujniki wykrywające obecność terrorystów samobójcówŹródło: PAP/EPA, fot: Soeren Stache
d2t3rk0
d2t3rk0

Przedstawiciel rzymskiej policji Vittorio Rizzi ogłosił, że w korytarzach prowadzących na perony kolejki podziemnej pojawi się nowoczesny system kamer, które będą rejestrować wszelkie podejrzane zachowania, a także skanery ciała oraz wykrywacze śladów materiałów wybuchowych. To będzie na razie eksperymentalna faza realizacji projektu zwiększenia bezpieczeństwa w metrze - wyjaśniono.

Specjalna komórka policji w Wiecznym Mieście poinformowała, że sieć tych urządzeń to realizacja wspólnego projektu antyterrorystycznego NATO i Rosji pod nazwą Standex.

Wcześniej został on opisany przez media jako tajny projekt umożliwiający zdalne wykrywanie w tłumie nawet niewielkich ładunków wybuchowych na ciałach potencjalnych terrorystów samobójców. Informowano także o jego pierwszych testach w metrze w Paryżu.

Testy przeprowadzone zostaną na jednej ze stacji stołecznego metra. Rzymskie metro, posiadające trzy linie o łącznej długości 60 kilometrów, nigdy nie było obiektem ataków terrorystycznych i wyjątkowo często się psuje.

d2t3rk0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t3rk0
Więcej tematów