Trwa ładowanie...
d340akf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Maroko rozbito komórkę, której członkowie chcieli atakować turystów

Marokańskie MSW poinformowało o aresztowaniu siedmiu członków komórki terrorystycznej, która planowała m.in. porwania i likwidację turystów w Maroku. Aresztowani deklarują przynależność do dżihadystycznego Państwa Islamskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turystki w Maroko
Turystki w Maroko (Fotolia, Fot: callejeroerrante)
d340akf

W komunikacie resortu napisano, że członkowie komórki planowali "operacje terrorystyczne" wymierzone w turystów z nadmorskich kurortów, a także w "osoby, które uznają za wrogie wobec ich przekonań". Według marokańskich władz terroryści mieli zamiar operować w Regionie Wschodnim.

Podano również, że członkowie tej komórki uczestniczyli w "intensywnych szkoleniach paramilitarnych" w górskim regionie na wschodzie kraju.

Komórkę rozbiło centralne biuro śledcze (BCIJ), nowa struktura utworzona w Maroku w marcu w ramach wzmocnienia walki z terroryzmem. W ubiegłym roku zaostrzono środki bezpieczeństwa, a także antyterrorystyczne prawodawstwo. Od tego czasu w dziesiątkach spraw orzeczono kary bezwzględnego więzienia.

d340akf

Władze Maroka nie kryją zaniepokojenia wobec informacji o szacowanej na ponad tysiąc liczbie Marokańczyków walczących w szeregach dżihadystów.

d340akf

Podziel się opinią

Share

d340akf

d340akf
Więcej tematów