Trwa ładowanie...
d5wyq9e

W Maroko rozbito komórkę, której członkowie chcieli atakować turystów

Marokańskie MSW poinformowało o aresztowaniu siedmiu członków komórki terrorystycznej, która planowała m.in. porwania i likwidację turystów w Maroku. Aresztowani deklarują przynależność do dżihadystycznego Państwa Islamskiego.
Share
Turystki w Maroko
Turystki w MarokoŹródło: Fotolia, Fot: callejeroerrante
d5wyq9e

W komunikacie resortu napisano, że członkowie komórki planowali "operacje terrorystyczne" wymierzone w turystów z nadmorskich kurortów, a także w "osoby, które uznają za wrogie wobec ich przekonań". Według marokańskich władz terroryści mieli zamiar operować w Regionie Wschodnim.

Podano również, że członkowie tej komórki uczestniczyli w "intensywnych szkoleniach paramilitarnych" w górskim regionie na wschodzie kraju.

Komórkę rozbiło centralne biuro śledcze (BCIJ), nowa struktura utworzona w Maroku w marcu w ramach wzmocnienia walki z terroryzmem. W ubiegłym roku zaostrzono środki bezpieczeństwa, a także antyterrorystyczne prawodawstwo. Od tego czasu w dziesiątkach spraw orzeczono kary bezwzględnego więzienia.

d5wyq9e

Władze Maroka nie kryją zaniepokojenia wobec informacji o szacowanej na ponad tysiąc liczbie Marokańczyków walczących w szeregach dżihadystów.

d5wyq9e

Podziel się opinią

Share
d5wyq9e
d5wyq9e
Więcej tematów