Trwa ładowanie...

W Jordanii zarekwirowano ponad 13 mln tabletek "narkotyku terrorystów"

• Zarekwirowana partia captagonu określana jest jako "rekordowa"

• Narkotyk był ukryty w kontenerze z suszarkami do ubrań

• Captagon (fenetylina) to związek chemiczny złożony m.in. z amfetaminy

W Jordanii zarekwirowano ponad 13 mln tabletek "narkotyku terrorystów"Źródło: AFP, fot: Joseph Eid
dtjvfo0
dtjvfo0

Jordańskie władze poinformowały o zarekwirowaniu rekordowo dużej partii substancji znanej jako captagon - używanej powszechnie jako narkotyk w krajach arabskich, w tym również przez terrorystów. Zatrzymano trzy osoby.

Narkotyk był ukryty w kontenerze z suszarkami do ubrań. Policja znalazła go w domu jednego z zatrzymanych na przedmieściach Ammanu.

Captagon (fenetylina) to związek chemiczny złożony m.in. z amfetaminy. Ma działanie euforyzujące, zwiększa agresję i długotrwale utrzymuje organizm w stanie pobudzenia bez snu i odżywiania. Z tego względu bywa używany przez terrorystów i członków różnych bojówek.

Według komunikatu jordańskich władz, narkotyk był przeznaczony "dla sąsiedniego kraju". Nie wymieniono w tym kontekście ogarniętej wojną Syrii, ale agencja AFP zauważa, że chaos panujący w tym kraju od kilku lat zwiększył produkcję i przemyt captagonu.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku w Jordanii zarekwirowano ponad sześć ton narkotyków i zatrzymano w związku z ich przemytem, handlem, posiadaniem albo zażywaniem ponad 13 tys. osób.

dtjvfo0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtjvfo0
Więcej tematów