Trwa ładowanie...
d2ra472

W Indiach 9 osób oskarżonych o zamordowanie rodziny podejrzewanej o czary

Dziewięć osób zostało zatrzymanych we wschodnich Indiach za zamordowanie sześciu członków rodziny, którą oprawcy oskarżali o uprawianie czarów i sprowadzenie chorób na dzieci w wiosce w stanie Orisa - podała indyjska policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Indiach 9 osób oskarżonych o zamordowanie rodziny podejrzewanej o czary
(PAP/EPA, Fot: Divyakant Solanki)
d2ra472

Napastnicy wdarli się w poniedziałek do domu ośmioosobowej rodziny i zaatakowali ją siekierami. Dwoje dzieci przeżyło, obecnie przebywają w szpitalu.

Według dyrektora generalnego policji w stanie Orisa, Sanjeeva Marika, dwoje z dziewięciu zatrzymanych to krewni ofiar. Obwiniali oni zamordowanych o wywołanie fali chorób wśród niemowląt.

Marik nazwał tę zbrodnię haniebnym czynem, podkreślił, że oskarżenia wobec zamordowanych były nieprawdziwe i że ci, którzy rzucają takie oskarżenia, mają często ukryte motywy. Dodał, że wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty morderstwa.

Takie zbrodnie nie są w Indiach rzadkością, szczególnie w społecznościach plemiennych. W zeszłym tygodniu również w stanie Orisa policja znalazła szczątki mężczyzny, który został pobity na śmierć i spalony przez tłum z powodu oskarżeń o czary.

W 2012 roku w Indiach odnotowano 119 przypadków morderstw związanych z oskarżeniami o czary. W 2013 roku takich przypadków było 160.

d2ra472

Podziel się opinią

Share
d2ra472
d2ra472
Więcej tematów