Trwa ładowanie...
d4l6a4a

W Gdańsku trwają wybory na prezydenta miasta

Od godz. 7 do 21 potrwa głosowanie na prezydenta Gdańska. Mieszkańcy miasta wybiorą nowego włodarza spośród trojga kandydatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Gdańsku trwa cisza wyborcza
W Gdańsku trwa cisza wyborcza (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d4l6a4a

W Gdańsku trwają przedterminowe wybory na prezydenta miasta. Głos w 196 lokalach wyborczych można oddawać od godz. 7 do 21.

O fotel prezydenta ubiegają się p.o. prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz, reżyser Grzegorz Braun oraz działacz katolicki i przedsiębiorca Marek Skiba.

Głosowanie odbywa się przez zaznaczenie znaku "x" w kratce umieszczonej z lewej strony nazwiska wybranego kandydata. Głos można oddać tylko na jedną osobę.

d4l6a4a

Wybory będą ważne, jeśli ważny głos odda co najmniej 50 proc. osób, które przyjdą do urn. Jeśli jeden z kandydatów otrzyma co najmniej 50 proc. głosów, wybory zostaną rozstrzygnięte w 1. turze.

Od północy do końca głosowania trwa cisza wyborcza. Oznacza to, że nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień oraz rozpowszechniać materiałów wyborczych.

Poprzedni prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu 14 stycznia. Dzień wcześniej został ugodzony nożem podczas finału WOŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4l6a4a

Podziel się opinią

Share
d4l6a4a
d4l6a4a
Więcej tematów