Trwa ładowanie...
d2aa5j2

W Etiopii znaleziono szczątki człowiekowatych

Naukowcy z Etiopii ogłosili odkrycie fragmentów skamieniałości hominidów, czyli istot człowiekowatych sprzed 3,5-3,8 mln lat. Ich zdaniem, znalezisko może pomóc naukowcom wypełnić lukę w wiedzy na temat ewolucji ludzi.

d2aa5j2
d2aa5j2

Znalezisko obejmuje kilka kompletnych kości szczęki i jeden niepełny szkielet - powiedział etiopski archeolog, Yohannes Haile Selassie.

Szczątki odkryto na pustyni Afar w Woranso-Mille, około 230 km. na północny-wschód od Adis Abeby - dodał badacz. To nieopodal stanowiska, na którym w 1974 r. znaleziono Lucy - najsłynniejszy szkielet australopiteka sprzed 3,3-3,6 mln lat temu.

To wielkie odkrycie, które może wypełnić lukę w naszej wiedzy na temat ewolucji człowieka - podkreślił archeolog na konferencji prasowej w stolicy Etiopii, Adis Abebie.

Jak dodał, skamieniałe hominidy z rejonu Woranso-Mille reprezentują okres w prehistorii, który jest słabo poznany w badaniach ewolucji człowieka. Rejon ten jest znany z bogatych znalezisk szczątków naszych dawnych krewniaków i przodków.

Np. w 2006 r. międzynarodowy zespół naukowców poinformował o znalezieniu tam skamieniałości sprzed 4,1 mln lat. Yohannes przypomniał też, że na pustyni Afar naukowcy odkryli szczątki skamieniałości wczesnych hominidów z ostatnich sześciu milionów lat.

d2aa5j2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aa5j2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj