ycipk-1xbdqz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W dniu zatrzymania w 2002 r. Mazur złożył zażalenie

W dniu zatrzymania w areszcie w 2002 r.
Edward Mazur złożył zażalenie, w którym miał prosić o
poinformowanie o tym zdarzeniu Hipolita Starszaka, który uczestniczył w najgłośniejszych sprawach
politycznych prowadzonych przez SB. Ten później
szukał Mazurowi adwokata - podała w niedzielę TVN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W dniu zatrzymania w 2002 r. Mazur złożył zażalenie
(PAP)
ycipk-1xbdqz

Mazura, podejrzewanego o podżeganie do zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały, zatrzymało w piątek FBI. W najbliższą środę sąd w Chicago zdecyduje o areszcie Mazura lub wypuszczeniu go za kaucją. Według polskich władz, jest "poważna szansa", że znajdzie się on w rękach polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Polska prokuratura od lutego 2005 r. poszukiwała Mazura międzynarodowym listem gończym. Już raz - w 2002 r. - Mazura zatrzymano w Polsce i przesłuchano w sprawie zabójstwa generała Papały, a następnie wypuszczono.

Według niedzielnych "Faktów" TVN, w dniu zatrzymania w 2002 r. Edward Mazur złożył zażalenie. Jak wynika z dokumentu, do którego dotarła telewizja, miał on poprosić o poinformowanie o zdarzeniu znajomego, Hipolita Starszaka.

ycipk-1xbdqz

Należałem do grona znajomych Edwarda Mazura. Być może byłem jedynym prawnikiem w tym gronie - powiedział Starszak dla TVN.

"Hipolit Starszak, dziś jeden z najbliższych współpracowników Jerzego Urbana, w latach 80. był zastępcą prokuratora generalnego. Od połowy lat 60. brał udział w najgłośniejszych sprawach politycznych prowadzonych przez SB. Według niego, Mazur był zdolny do wielu rzeczy, gdy chodziło o działalność gospodarczą" - poinformowały "Fakty".

Być może nawet w tym zakresie można by się w jego (Mazura) działalności dopatrzyć czegoś, co niekoniecznie odpowiadało wektorom prawa. Natomiast nie wydawało mi się nigdy, by był on zdolny do działań tak szalenie daleko idących, jak zabójstwo - mówił Starszak.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1xbdqz

ycipk-1xbdqz
ycipk-1xbdqz