Trwa ładowanie...

W czwartek prokuratura pokaże nagrania z akcji we "Wprost"

W czwartek prokuratura pokaże nagrania z akcji we "Wprost". W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze ABW i prokuratorzy weszli do siedziby tygodnika, by przejąć nośniki z nagraniami podsłuchanych rozmów polityków. Akcja jednak się nie powiodła, a na prokuraturę i ABW spadła lawina krytyki.

Share
W czwartek prokuratura pokaże nagrania z akcji we "Wprost"
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dw3qquq

Ponad tydzień temu funkcjonariusze ABW próbowali zająć nośniki z nagraniami i siłą odebrać komputer redaktorowi naczelnemu tygodnika Sylwestrowi Latkowskiemu. Ten próbę odebrania laptopa określił mianem "bandytyzmu".

Akcję w siedzibie tygodnika krytykował między innymi minister sprawiedliwości Marek Biernacki, który mówił, że była nieprofesjonalnie przygotowana i mogła doprowadzić do ujawnienia tajemnicy dziennikarskiej.

Z tymi zarzutami nie zgodziła się Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która postanowiła opublikować własny film z akcji w siedzibie tygodnika. Rzeczniczka Renata Mazur wyjaśniała, że film nie mógł być wcześniej upubliczniony z powodów technicznych.

Mimo nieudanej akcji do prokuratury w sobotę trafiła część nagrań, które prokuratorom przekazał pełnomocnik tygodnika mecenas Jacek Kondracki. Po akcji ABW "Wprost", na swojej stronie internetowej, opublikował nagranie z próby obezwładnienia redaktora naczelnego tygodnika Sylwestra Latkowskiego przez ABW.

dw3qquq

Podziel się opinią

Share
dw3qquq
dw3qquq
Więcej tematów