Trwa ładowanie...
d3i7mpl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Chinach 17 robotników zginęło podczas remontu budynku

17 robotników zginęło a 23 zostało rannych, w tym 9 ciężko, podczas remontu budynku, który zawalił się w mieście Beiwudu, w prowincji Henan (środkowe Chiny) - poinformowały w sobotę władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Chinach 17 robotników zginęło podczas remontu budynku
(Fotolia)
d3i7mpl

Budynek, zbudowany w latach 90. ub. wieku, zawalił się podczas prac remontowych przy jego fundamentach. Z ruin zdołano uratować 40 osób.

Jak poinformowała agencja Xinhua policja aresztowała osoby, które mogą być odpowiedzialne za katastrofę. Przyczynę tragedii ma ustalić wszczęte dochodzenie.

Do wypadków w przemyśle i budownictwie w Chinach dochodzi stosunkowo często z powodu nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa pracy.

d3i7mpl

Zobacz także: Jezdnia jak pułapka. Gigantyczne zapadlisko w Chinach

d3i7mpl

Podziel się opinią

Share

d3i7mpl

d3i7mpl
Więcej tematów