Trwa ładowanie...
d1kbv4k
warszawa

W całej Polsce spadł śnieg. Fatalne warunki na drogach. IMGW ostrzega przed zawiejami

Fatalne warunki na drogach w Zachodniopomorskiem, w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Dolnym Śląsku. To wynik obfitych opadów śniegu, które wystąpiły w nocy w całej Polsce. W Warszawie leży kilkucentymetrowa warstwa białego puchu. Ale to nie koniec - dziś również ma padać, a na wschodzie kraju i w Karpatach mogą wystąpić zawieje - ostrzega IMGW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W całej Polsce spadł śnieg. Fatalne warunki na drogach. IMGW ostrzega przed zawiejami
(WP, Fot: Robert Kulig)
d1kbv4k

W powiecie kołobrzeskim autobusy dowożące dzieci do szkół nie wyjechały na trasy. - Jeśli nie macie jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, zostańcie w domu - apelują do uczniów władze powiatu kołobrzeskiego.

Na lokalnych drogach leżą śniegowe zaspy. Najtrudniej jest w okolicach Gościna, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Drzonowa i Rymania. Główne drogi są przejezdne, ale powiatowych i gminnych nie udało się odśnieżyć, zwłaszcza, że śnieg z pól zawiewał porywisty wiatr. W nocy strażacy wyciągali auta z zasp.

W gminie Rymań szkoły będą dziś zamknięte. W pozostałych placówkach powiatu uczniowie dojeżdżający, jeśli nie uda im się dotrzeć na lekcje, będą mieć usprawiedliwioną nieobecność.

d1kbv4k

Fatalne warunki na drogach również w województwie śląskim. W wielu miejscach od kilku godzin niemal bez przerwy sypie śnieg. Lokalne trasy są białe, na głównych drogach leży błoto pośniegowe. Cała biała jest m.in. S8 koło Oleśnicy.

Na Pomorzu pada marznący deszcz.

Na ulice Warszawy wyjechały 164 posypywarki. Od godz. 5.15 zabezpieczają jezdnie. Załogi skupiają się jednak w pierwszej kolejności na głównych ulicach, więc mniejsze są ciągle pod śniegiem. Akcja potrwa co najmniej 3 godziny i obejmie ponad 1400 km stołecznych ulic.

Szczególną ostrożność w Warszawie powinni zachować również piesi. Chodniki są śliskie.

d1kbv4k

W Sudetach i Przedgórzu Sudeckim obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia ze względu na zawieje i zamiecie śnieżne.

Internauci donoszą też m.in. o trudnej sytuacji w Zgorzelcu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że w środę z powodu wychłodzenia zmarły kolejne 3 osoby.

Dziś również może padać, szczególnie w zachodniej połowie kraju - śnieg oraz deszcz ze śniegiem, miejscami przechodzący w opady deszczu. Na wschodzie kraju i w Karpatach mogą wystąpić zawieje śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach wynosi 8 cm. Na zachodzie kraj wciąż popada śnieg i deszcz ze śniegiem, miejscami również wystąpią zawieje śnieżne.

d1kbv4k

Podziel się opinią

Share

d1kbv4k

d1kbv4k
Więcej tematów