Trwa ładowanie...
d29i5fq

W Brazylii zamordowano ambasadora Grecji. Policja podejrzewa żonę

Policja znalazła niedaleko Rio de Janeiro w spalonym samochodzie zwęglone ciało 59-letniego ambasadora Grecji w Brazylii, Kyriakosa Amiridisa. Jako podejrzanych o udział w zabójstwie zatrzymano żonę dyplomaty i młodego oficera żandarmerii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Brazylii zamordowano ambasadora Grecji. Policja podejrzewa żonę
(AFP, Fot: Fabio Teixeira)
d29i5fq

Brazylijska TV Globo poinformowała, że do aresztu trafiły także dwie inne osoby, których tożsamości nie ujawniono, ale główną podejrzaną jest małżonka ambasadora, Brazylijka z pochodzenia Francoise Amiridis.

Ambasador wyjechał ze swej rezydencji w stolicy, Brasilii, do krewnych żony zamieszkałych w Nova Iguacu pod Rio de Janeiro, aby spędzić tam święta Bożego Narodzenia. W poniedziałek jego żona zawiadomiła policję, że niepokoi się o męża, ponieważ nie odbiera telefonów.

Doszczętnie spalony samochód z ciałem greckiego dyplomaty policja odnalazła pod wiaduktem w nocy z czwartku na piątek podczas przeszukiwania okolic Nova Iguacu (cieszących się złą sławą i znanych z napadów rabunkowych).

d29i5fq

Według piątkowego wydania poczytnego brazylijskiego dziennika "O Globo", śledczy wstępnie podejrzewają, że doszło do zbrodni popełnionej z premedytacją. Wcześniej ta sama gazeta donosiła, że śledczy znaleźli ślady krwi na tapczanie w rezydencji ambasadora.

Ambasador Amiridis pełnił swą funkcję w Brazylii od maja 2016 roku. Wcześniej, w latach 2001-2004, był greckim konsulem generalnym w Rio de Janeiro.

Marek Grabski

d29i5fq

Podziel się opinią

Share

d29i5fq

d29i5fq
Więcej tematów