Trwa ładowanie...
d31i5c1
W Australii wykoleił się pociąg przewożący 200 tys. litrów kwasu siarkowego
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Australii wykoleił się pociąg przewożący 200 tys. litrów kwasu siarkowego

• Pociąg przewożący 200 tys. litrów kwasu siarkowego wykoleił się w stanie Queensland w północno-wschodniej Australii
• Nie wiadomo, czy doszło do wycieku kwasu
• Lekko rannych zostało trzech kolejarzy
• W promieniu 2 km ustanowiono strefę zagrożenia dla bezpieczeństwa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d31i5c1

Według policji na razie nie wiadomo, czy doszło do wycieku kwasu. Na spektakularnych - jak pisze AFP - zdjęciach z powietrza widać lokomotywę i 26 przewróconych wagonów.

Wypadek miał miejsce w niedzielę rano czasu lokalnego, 20 km na wschód od miasta Julia Creek. Te okolice są zalane przez powódź, co utrudnia dostęp do miejsca katastrofy - podaje portal BBC News.

- Nasi eksperci są na miejscu, żeby ocenić sytuację - powiedział jeden z przedstawicieli władz, cytowany przez AFP. Nie powiedział jednak nic na temat przyczyn katastrofy. Dodał jedynie, że doszło do niej w dużej odległości od źródeł wody i głównej infrastruktury.

Kwas siarkowy jest silnie żrącą substancją, która może powodować poważne oparzenia.

d31i5c1

Podziel się opinią

Share

d31i5c1

d31i5c1
Więcej tematów