WP

W ataku szału rzucił się z siekierą na policjantów. Krzyczał, że ich "zarąbie"

Agresywny 23-latek z Łukowa usłyszał zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna najpierw zdemolował rodzinne mieszkanie, a potem rzucił się z siekierą na policjantów. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące
Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące (KPP Łuków)
WP

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w tym tygodniu w Łukowie (woj. lubelskie). Policjanci zostali wezwali do awantury domowej. Młody mężczyzna miał demolować dom i grozić rodzinie. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, rodzice powiedzieli, że pijany syn uciekł z domu.

Nie tylko wnętrze domu było zdemolowane. Na podwórku stał zniszczony peugeot. Miał uszkodzoną karoserię i powybijane prawie wszystkie szyby. Kiedy funkcjonariusze sprawdzali posesję, zauważyli, że biegnie do nich młody mężczyzna z siekierą. Wymachując nią, krzyczał, że "zarąbie policjantów".

KPP w Łukowie
Podziel się
WP

- Nie reagował na polecenia odłożenia niebezpiecznego narzędzia. Jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy w powietrze. Dopiero wtedy 23-latek odrzucił siekierę. Mężczyzna został obezwładniony przez mundurowych - informuje asp. szt. Marcin Józwik, oficer prasowy KPP Łuków.

KPP w Łukowie
Podziel się

Z ustaleń policji wynika, że pijany 23-latek wcześniej jeździł peugeotem, poobijał go, a potem wybił w nim szyby. Dokonał też zniszczeń w ciężarówce sąsiada. Jak się okazało, ojciec mężczyzny także jest na bakier z prawem. Policja poszukiwała go na podstawie nakazu wydanego przez sąd. Miał zgłosić się do więzienia za niezapłaconą grzywnę, ale nie zrobił tego. On również został zatrzymany.

KPP w Łukowie
Podziel się
WP

Czytaj także: Podejrzewany o zabicie żony 35-latek może ukrywać się w Irlandii

Źródło: KPP Łuków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP