Trwa ładowanie...
d1o8swh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W 2015 roku w Niemczech padł imigracyjny rekord. Zarejestrowano prawie 2 miliony cudzoziemców

• FUS Niemiec: w 2015 r. przyjęto prawie 2 mln cudzoziemców
• W tym samym roku Niemcy opuściło 860 tys. obcokrajowców
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Migranci przekraczają granicę macedońsko-serbską, styczeń 2016 r.
Migranci przekraczają granicę macedońsko-serbską, styczeń 2016 r. (AFP, Fot: Dimitar Dilkoff)
d1o8swh

Według najnowszych danych szacunkowych w Niemczech zarejestrowano w zeszłym roku rekordowo wielką liczbę cudzoziemców - prawie 2 miliony - poinformował w poniedziałek Federalny Urząd Statystyczny.

W tym samym okresie Niemcy opuściło 860 tysięcy cudzoziemców, co daje "nadwyżkę imigracyjną" wynoszącą 1,14 miliona - największą w całej historii Republiki Federalnej Niemiec, prawie dwukrotnie większą niż rok wcześniej - podkreślono.

Statystycy tłumaczą ten rekord przede wszystkim znaczną liczbą uchodźców, szukających w Niemczech schronienia. W komunikacie dla prasy Federalnego Urzędu Statystycznego nie podano konkretnej liczby uchodźców. Według publikowanych wcześniej danych różnych niemieckich instytucji i mediów w zeszłym roku do Niemiec przybyło ponad 1 milion uchodźców.

d1o8swh

Podziel się opinią

Share

d1o8swh

d1o8swh
Więcej tematów