Trwa ładowanie...
d1wlk4v

Viktor Orban w Warszawie. Rozmowy ws. weta

Premier Węgier Viktor Orban we wtorek wieczorem przebywa w Warszawie. Rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
Share
Viktor Orban w Warszawie. Rozmowy ws. weta
Viktor Orban w Warszawie. Rozmowy ws. wetaŹródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d1wlk4v

Viktor Orban będzie we wtorek w Warszawie - usłyszeliśmy przed godz. 16 od współpracowników rzecznika rządu Piotra Muellera. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że premier Węgier spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

Spotkanie odbyło się w rządowej rezydencji przy ul. Parkowej w Warszawie i zakończyło się po godz. 18 - ustalili reporterzy WP.

Celem spotkania miało być ustalenie ostatecznej wersji kompromisu, nad którym Morawiecki i Orban pracują z kanclerz Angelą Merkel - podawał wcześniej serwis 300polityka.pl.

d1wlk4v

Zobacz też: Jarosław Gowin dla WP o "wymachiwaniu szabelką". Jest reakcja z obozu Zbigniewa Ziobry

Według źródeł tego portalu, po przerwie do Orbana, Morawieckiego i Kaczyńskiego dołączyć mieli liderzy ugrupowań koalicyjnych PiS: Jarosław Gowin (Porozumienie) i Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska).

Rozmowy Viktora Orbana, Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie odbyły się przed ostatnią fazą negocjacji obu premierów z niemiecką kanclerz.

d1wlk4v

Polska i Węgry zapowiadają wspólne stanowisko, a spotkanie dotyczyć może uzgodnień działań przed czwartkowym szczytem.

Viktor Orban w Warszawie. Rozmowy ws. weta

- Prowadzimy negocjacje, aby taki kompromis znaleźć. W tej chwili nie wykluczamy żadnego wariantu. Zarówno takiego, który wiązałby się z użyciem weta, ale również - na czym nam bardziej zależy - jakiegoś rozwiązania, które byłoby zgodne z tym, co proponujemy, a jednocześnie również akceptowalne dla naszych partnerów europejskich - mówił rano rzecznik rządu Piotr Müller w programie "Tłit" WP.

Pytany o poprzednią rozmowę premiera Mateusza Morawieckiego z Viktorem Orbanem z kolei, wskazał, że "dotyczyła ona taktyki negocjacyjnej i potwierdzenia sobie wprost, że nasze ustalenia i deklaracja, która była podpisana przez premierów w Budapeszcie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wlk4v

Podziel się opinią

Share
d1wlk4v
d1wlk4v
Więcej tematów