Trwa ładowanie...
d444f68
Viktor Orban w Polsce. Już po spotkaniu z prezesem Kaczyńskim. Na żywo

Viktor Orban w Polsce. Już po spotkaniu z prezesem Kaczyńskim. Na żywo

Premier Węgier Viktor Orban przyjechał w piątek z oficjalną wizytą do Warszawy. W Sejmie szef węgierskiego rządu rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Później spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Reporter WP Kamil Sikora jest na miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d444f68

O godz. 11 Viktor Orban przyjechał do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Po oficjalnym powitaniu przyszedł czas na rozmowę z premier Beatą Szydło. Politycy mieli rozmawiać m.in. o unijnej polityce migracyjnej, propozycjach zmian dyrektywy o pracownikach delegowanych i o sprawach dot. jednolitego rynku cyfrowego.

Po rozmowie zaplanowano oficjalny obiad. Później politycy spotkali się z mediami. - To była bardzo przyjacielska rozmowa - mówiła po spotkaniu Beata Szydło.

d444f68

Z KPRM Orban udał się do Sejmu, gdzie spotkał się z marszałkami Sejmu i Senatu. Tam też Orban rozmawia z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Na miejscu jest reporter WP Kamil Sikora.

Na godz. 14.30 zostało zaplanowane spotkanie Viktora Orbana z prezydentem Andrzejem Dudą.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki uważa jednak, że większe znaczenie będzie miała rozmowa Kaczyński-Orban. Tak stwierdził na Twitterze.

O wpis polityka zapytano w Radiu Zet rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapiński. - Nie będę brał udziału w licytacji, które spotkanie jest ważniejsze - odpowiedział.

- Tak się czas ułożył, że prezydent przylatuje z USA, więc to nie będzie długa rozmowa, bo niemalże prosto z lotniska jedzie na spotkanie z premierem Orbánem - mówił Łapiński.

d444f68

Podziel się opinią

Share

d444f68

d444f68
Więcej tematów