Trwa ładowanie...
ycipk-yglumb
IAR

„Uwolnić Sawczenko” - wiec w Kijowie

• Wiec wsparcia dla Nadiji Sawczenko w Kijowie
• Sawczenko oskarżona jest o udział w zabójstwie rosyjskich dziennikarzy
• Była porwana z terytorium Ukrainy
• Ukraińska pilotka prowadzi głodówkę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Uwolnić Sawczenko” - wiec w Kijowie
(PAP/EPA, Fot: MAXIM ROMANOV)
ycipk-yglumb

Kilka tysięcy osób zebrało się w Kijowie na wiecu wsparcia dla Nadiji Sawczenko. Była też najbliższa rodzina ukraińskiej pilotki.

Porwaną 2 lata temu z terytorium Ukrainy Sawczenko Rosjanie oskarżają o udział w zabójstwie rosyjskich dziennikarzy. Mimo braku dowodów, jak utrzymują obrońcy, prokurator zażądał ponad 20 lat łagrów.

Sama Nadija Sawczenko prowadzi głodówkę.

ycipk-yglumb

Zebrani na kijowskim Placu Niepodległości skandowali „Uwolnić Nadiję!”. Do zebranych zwróciła sią matka Nadiji - Maryja Sawczenko. Podziękowała zebranym i wszystkim, którzy na całym świecie pamiętają o Nadiji i innych bezprawnie więzionych w Rosji.

Siostra pilotki Wiera - obawia się że głodówka Nadiji może się skończyć tragicznie. W rozmowie z Polskim Radiem powiedziała, że nie wie, jaki będzie finał sprawy, ale wie, jak powinno być. Jak zaznaczyła, dla Rosji jedyne rozsądne wyjście - to uniewinnienie. Sędziowie powinni wypuścić Nadiję 9 marca.

Zebrani na Majdanie przynieśli ze sobą transparenty „Uwolnić Sawczenko”, „Nadziejo żyj. Ukraina Cię kocha.”

9 marca najprawdopodobniej zapadnie wyrok w sprawie pilotki. Nadija Sawczenko nie wierzy w sprawiedliwość rosyjskiego sądu i od grudnia prowadzi głodówkę. Zapowiedziała, że jeśli zostanie skazana odmówi również przyjmowania płynów.

ycipk-yglumb
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-yglumb

ycipk-yglumb
ycipk-yglumb