Trwa ładowanie...
d35bi6y

Uwaga na rabusiów na czeskich drogach

Czeska policja ostrzegła kierowców
korzystających z tras tranzytowych w tym kraju przed grupami
napastników, którzy grasują zwłaszcza na autostradzie między
Pragą a Brnem.

Share
d35bi6y

Tylko w tym roku doszło tam do ponad 100 przypadków okradzenia kierowców, głównie cudzoziemców, którzy z reguły zatrzymali się na stacji benzynowej albo na przydrożnym parkingu. Kiedy podróżni choćby na chwilę oddalali się od samochodów, okradano je z pozostawionych cennych przedmiotów.

Złodzieje bardzo często zatrzymują na trasie kierowców zwracając im uwagę na ponoć uszkodzone tylne koło i oferując pomoc w naprawie lub prosząc o pomoc w naprawie swego rzekomo uszkodzonego samochodu.

W ostatnim czasie przypadki kradzieży z samochodów, ale także napady na kierowców z użyciem broni palnej, powtarzają się na drodze szybkiego ruchu z Brna w kierunku Wiednia. Także tam zdarzyło się najwięcej przypadków okradzenia podróżnych naprawiających koło przebite wcześniej przez złodziei.

Autostrada Praga-Brno stanowi część trasy tranzytowej od polskich przejść granicznych w Cieszynie i Bohuminie przez Czechy na zachód i południe Europy. Także z drogi szybkiego ruchu z Brna do Wiednia często korzystają polscy kierowcy.(ck)

d35bi6y

Podziel się opinią

Share
d35bi6y
d35bi6y
Więcej tematów