Trwa ładowanie...
ycipk-4bqux9

Uwaga na burze z gradem! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega

W sobotę wieczorem może błyskać i grzmieć na Śląsku, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem i Małopolsce. IMGW wydał dla tych czterech regionów ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burze z gradem mogą się dziś pojawić na południu Polski
Burze z gradem mogą się dziś pojawić na południu Polski (East News, Fot: Beata Zawrzel)
ycipk-4bqux9

"W najbliższych godzinach błyskać i grzmieć może na Śląsku, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla tych regionów ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem" - uprzedza Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze. Jak dodaje, można się w tych rejonach spodziewać opadów do 30 mm i wiatru o sile 80 km/godz.

Burze, ale bez gradu, pojawią się również w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim - podaje IMiGW. W nocy możemy się spodziewać temperatury od 14 st. C do 18 st. C. Chłodniej będzie w Kotlinach Sudeckich: 12 st. C - 13 st. C.

ycipk-4bqux9

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Mieszkańcom tych rejonów zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów IMGW.

W czasie burzy należy unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni, a najlepiej zostać w domu - przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Podczas podróży samochodem należy w nim pozostać, bo dobrze chroni przed uderzeniem pioruna.

ycipk-4bqux9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bqux9

ycipk-4bqux9
ycipk-4bqux9