Trwa ładowanie...

Uwaga na burze z gradem! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega

W sobotę wieczorem może błyskać i grzmieć na Śląsku, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem i Małopolsce. IMGW wydał dla tych czterech regionów ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Share
Uwaga na burze z gradem! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega
Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel
d35hppp

"W najbliższych godzinach błyskać i grzmieć może na Śląsku, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla tych regionów ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem" - uprzedza Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze. Jak dodaje, można się w tych rejonach spodziewać opadów do 30 mm i wiatru o sile 80 km/godz.

Burze, ale bez gradu, pojawią się również w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim - podaje IMiGW. W nocy możemy się spodziewać temperatury od 14 st. C do 18 st. C. Chłodniej będzie w Kotlinach Sudeckich: 12 st. C - 13 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Mieszkańcom tych rejonów zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów IMGW.

d35hppp

W czasie burzy należy unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni, a najlepiej zostać w domu - przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Podczas podróży samochodem należy w nim pozostać, bo dobrze chroni przed uderzeniem pioruna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35hppp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35hppp
d35hppp
Więcej tematów