Trwa ładowanie...

Utrudnienia w centrum Poznania z powodu remontu torowisk

23 marca rozpocznie się remont torowiska przy skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi z ul. Wierzbięcice. To oznacza zmianę tras kilku linii tramwajowych.

Share
Utrudnienia w centrum Poznania z powodu remontu torowisk
Źródło: MPK Poznań, fot: M. Majewska
d2f46k0

Każdego roku MPK przeprowadza średnio kilkanaście mniej lub bardziej uciążliwych dla pasażerów remontów torowisk. To konieczne, ponieważ w wyniku eksploatacji ich stan systematycznie się pogarsza.

- Torowiska powinny przejść taki porządny remont raz na 15-20 lat, choć w przypadku dużego obciążenia linii wymiana szyn powinna nastąpić przynajmniej raz na 10 lat – wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań. – Częściej trzeba odnawiać torowiska na łukach gdzie do ponadnormatywnego zużycia może dojść już po trzech latach, a także na przystankach, gdzie z powodu hamowania i startu szybciej postępuje degradacja – dodaje.

Dwa najbliższe remonty zaplanowane przez MPK obejmą skrzyżowanie ul. Królowej Jadwigi z ulicami Wierzbięcice i Matyi, czyli tuż przy dawnym budynku dworca PKS. Pierwszy remont rozpocznie się już w poniedziałek, 23 marca i obejmie rozjazd w ul. Królowej Jadwigi w kierunku ul. Wierzbięcice od strony Rataj.

d2f46k0

- W tym czasie wymienimy rozjazdy, podłoże i nawierzchnię – wyjaśnia Gajdzińska.

Z tego powodu na czas remontu będzie wstrzymany ruch tramwajowy na ul. Królowej Jadwigi na odcinku pomiędzy Wierzbięcicami a ul. Górną Wildą. Zmienionymi trasami będą kursować trzy linie tramwajowe u numerach 6, 12 i 18. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, wszystkie trzy linie będą kursować objazdem przez ulice: Górna Wilda, rynek Wildecki i Wierzbięcice. Tramwaje zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie z wyjątkiem przystanku „Rynek Wildecki” po stronie ul. Wierzbięcice (w kierunku Dębca), na którym zatrzymywać się będzie tylko linia nr 10.

Remont ma potrwać do 2 kwietnia. Dzień później MPK rozpocznie wymianę rozjazdu w ul. Wierzbięcice w kierunku ul. Matyi i Królowej Jadwigi. W tym czasie wymienione zostaną rozjazd, szyny, podlewy i kotwienia oraz nowa nawierzchnia. Szczegóły zmian w rozkładzie tramwajów ZTM ma opublikować w późniejszym czasie.

W przypadku obu remontów z pewnymi utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2f46k0

Podziel się opinią

Share
d2f46k0
d2f46k0
Więcej tematów