Trwa ładowanie...
didrwn9

Utonięcia. Tragiczny bilans środy

Wakacje to najgorszy czas pod względem liczby utonięć. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że w środę życie w wodzie straciły cztery osoby. Od początku sezonu utonęło aż 274.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Utonięcia. W tym sezonie życie w wodzie straciły już 274 osoby
Utonięcia. W tym sezonie życie w wodzie straciły już 274 osoby (iStock.com)
didrwn9

Pogoda w sierpniu nie zawsze sprzyjała kąpieli, przez co bilans utonięć prezentuje się lepiej, niż w poprzednich miesiącach. W poniedziałek i wtorek nie zanotowano żadnych ofiar, ale w środę z wody wyłowiono cztery martwe osoby.

W tym miesiącu to 24 ofiary utonięć. Najbardziej tragiczny pod tym względem był czerwiec. Nie było w tym miesiącu dnia, by ktoś nie stracił życia w wodzie, a w tragiczną niedzielę 30 czerwca utonęło aż 14 osób. W całym miesiącu to aż 120 ofiar.

Tragiczny bilans utonięć. RCB przypomina zasady bezpieczeństwa nad wodą

didrwn9

Od początku sezonu utonęło już 274 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność i przypomina żelazne zasady zachowania się nad wodą.

Nie wolno wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, bo ocena własnych możliwości pływackich może być wtedy zaburzona. Wbiegając do wody prosto ze słońca, bez stopniowego ochlapania się wodą, ryzykuje się szokiem termicznym.

Na łódce, kajaku i rowerze wodnym obowiązuje kapok, wszędzie należy stosować się do poleceń ratownika. "Pływaj tylko w miejscach do tego wyznaczonych, nie skacz do wody w nieznanych miejscach" - przypomina RCB.

Czytaj też: Gliwice. 15-latek założył się z kolegami i utonął w zbiorniku Czechowice
Gorzów Wielkopolski. 23-latek utonął na strzeżonym kąpielisku

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

didrwn9

Podziel się opinią

Share

didrwn9

didrwn9
Więcej tematów