Trwa ładowanie...

Utonięcia. Tragiczny bilans środy

Wakacje to najgorszy czas pod względem liczby utonięć. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że w środę życie w wodzie straciły cztery osoby. Od początku sezonu utonęło aż 274.

Share
Utonięcia. Tragiczny bilans środyŹródło: iStock.com
d3c5shz

Pogoda w sierpniu nie zawsze sprzyjała kąpieli, przez co bilans utonięć prezentuje się lepiej, niż w poprzednich miesiącach. W poniedziałek i wtorek nie zanotowano żadnych ofiar, ale w środę z wody wyłowiono cztery martwe osoby.

W tym miesiącu to 24 ofiary utonięć. Najbardziej tragiczny pod tym względem był czerwiec. Nie było w tym miesiącu dnia, by ktoś nie stracił życia w wodzie, a w tragiczną niedzielę 30 czerwca utonęło aż 14 osób. W całym miesiącu to aż 120 ofiar.

Tragiczny bilans utonięć. RCB przypomina zasady bezpieczeństwa nad wodą

Od początku sezonu utonęło już 274 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność i przypomina żelazne zasady zachowania się nad wodą.

d3c5shz

Nie wolno wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, bo ocena własnych możliwości pływackich może być wtedy zaburzona. Wbiegając do wody prosto ze słońca, bez stopniowego ochlapania się wodą, ryzykuje się szokiem termicznym.

Na łódce, kajaku i rowerze wodnym obowiązuje kapok, wszędzie należy stosować się do poleceń ratownika. "Pływaj tylko w miejscach do tego wyznaczonych, nie skacz do wody w nieznanych miejscach" - przypomina RCB.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c5shz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c5shz
d3c5shz
Więcej tematów