Trwa ładowanie...
d1re6pd

Gliwice. 15-latek założył się z kolegami i utonął w zbiorniku Czechowice

Dramat na niestrzeżonej części zbiornika Czechowice w Gliwicach. Nie żyje 15-latek, który założył się, że przepłynie wpław na drugi brzeg. Policja zwraca uwagę na bierną postawę dorosłych będących w pobliżu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gliwice. 15-latek utonął poza strzeżonym kąpieliskiem
Gliwice. 15-latek utonął poza strzeżonym kąpieliskiem (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Celejewski)
d1re6pd

Wypadek wydarzył się w czwartek wieczorem. Troje nastolatków z sześcioosobowej grupy założyło się, że przepłynie zbiornik wpław.

Dwóm kolegom się to udało, ale 15-latkowi prawdopodobnie zabrakło sił. - Kilka metrów od brzegu chłopaka zaczął krzyczeć i alarmować, że się topi. Nastolatkom nie udało się go wydobyć - mówi Wirtualnej Polsce sierż. szt. Krzysztof Pochwatka z policji w Gliwicach.

- Niestety nikt z obecnych w pobliżu dorosłych nie zareagował. Zero reakcji ze strony wypoczywających na rowerkach wodnych, którzy byli w kapokach. Tylko jedna pani zadzwoniła na numer alarmowy. Ciało chłopaka udało się odnaleźć dopiero po ponad dwóch godzinach - dodaje policjant.

d1re6pd

Nastolatkowie przed wejściem do wody pili alkohol, ale badania wykazały niewielkie stężenie w wydychanym powietrzu. Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok 15-latka.

Niemal 200 utonięć od początku czerwca

Służby apelują o ostrożność, bo liczba utonięć w ostatnich tygodniach przeraża. W czwartek oprócz nastolatka z Gliwic utonęły dwie inne osoby: na Pomorzu Zachodnim i na Lubelszczyźnie.

d1re6pd

Oznacza to, że od 1 sierpnia w ten sposób zginęło dziewięć osób, a od początku czerwca aż 199.

Ratownicy przestrzegają, żeby nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu i po środkach odurzających, ani nie skakać do wody w nieznanych miejscach.

Należy stosować się do poleceń ratowników oraz pamiętać o założeniu kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

d1re6pd

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Zobacz także: "Marszałek odleciał". Politycy bezwzględni dla Marka Kuchcińskiego

d1re6pd

Podziel się opinią

Share
d1re6pd
d1re6pd