Trwa ładowanie...
d1yhdpz

Utajniono wyniki dochodzenia ws. "Kurska"?

Wyniki dochodzenia w sprawie okoliczności zatonięcia atomowego okrętu podwodnego "Kursk", który
poszedł na dno po wybuchu torpedy, "zostały utajnione" - podał w poniedziałek rosyjski dziennik "Kommiersant".

Share
d1yhdpz

Dziennik powołuje się na źródła w komisji rządowej pod przewodnictwem ministra przemysłu i nauki Ilji Klebanowa, która zebrała się po raz ostatni w minioną sobotę, lecz nie opublikowała żadnego oświadczenia. Pewne fragmenty dokumentu opracowanego na tym posiedzeniu zostały utajnione - powiedział pragnący zachować anonimowość przedstawiciel Ministerstwa Przemysłu i Nauki. Odmówił podania jakichkolwiek szczegółów.

Cały tekst dokumentu, zdaniem innego cytowanego przez dziennik i również pragnącego zachować anonimowość informatora z komisji dochodzeniowej, ma zostać opublikowany w ciągu 20 lub 25 lat.

19 czerwca komisja rządowa badająca przyczyny zatonięcia okrętu podwodnego "Kursk" uznała eksplozję torpedy za jedyną wersję katastrofy, w której w sierpniu 2000 roku zginęło 118 marynarzy. Kierujący komisją minister Klebanow zapowiedział wówczas, że zajmie się ona przygotowaniem oficjalnego dokumentu na temat przyczyn katastrofy, który zostanie opublikowany 29 czerwca, po ostatnim posiedzeniu komisji.

"Kursk" zatonął podczas manewrów w sierpniu 2000 roku w wyniku eksplozji. Zginęła cała 118-osobowa załoga.(ck)

d1yhdpz

Podziel się opinią

Share
d1yhdpz
d1yhdpz
Więcej tematów