Trwa ładowanie...
d1phjw6
d1phjw6
x-news/TVN 24

Ustawa antyterrorystyczna. Gen. Czempiński: ważne, aby nie wykorzystać jej przeciwko Polakom

• Rząd potrzebuje narzędzi przed szczytem NATO i ŚDM - powiedział gen. Czempiński
• Dodał, że ważne jest, aby nie wykorzystywać przepisów przeciwko polskim obywatelom
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1phjw6

- Dzisiaj mamy sytuację nadzwyczajną, dlatego zwiększenie uprawnień jest uzasadnione. Mimo wysiłków krajów zachodnich, nie udało się spacyfikować terroryzmu, więc rozumiem te wszystkie ruchy. Mam jednak nadzieję, że one nie będą wieczne - powiedział w TVN24 o przygotowywanej ustawie antyterrorystycznej gen. Gromosław Czempiński.

- Pewne działania powinny być podejmowane natychmiast. Ważne natomiast, by ten instrument nie był wykorzystywany przeciwko polskim obywatelom - podkreślił.

d1phjw6

Zdaniem byłego szefa UOP, zbliżający się szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży, a zwłaszcza sytuacja międzynarodowa, wymagają podjęcia szczególnych środków bezpieczeństwa. - Rządzący zaczynają odczuwać pewien dyskomfort i potrzebują narządzi, które co najmniej wspomogą wysiłki w zakresie utrzymania bezpieczeństwa - powiedział Czempiński.

Projekt ustawy antyterrorystycznej zakłada szybki dostęp ABW do wszystkich dostępnych baz danych, możliwość prowadzenia rewizji przez całą dobę i zatrzymania podejrzewanej o terroryzm osoby na 14 dni. Propozycja przewiduje też możliwość prowadzenia przez ABW kontroli operacyjnej wobec cudzoziemców, wobec których pojawią się podejrzenia o działalność terrorystyczną.

W atakach na lotnisko i metro w Brukseli zginęło 31 osób, a prawie 300 zostało rannych. Do dokonania zamachów przyznało się Państwo Islamskie.

d1phjw6

Podziel się opinią

Share

d1phjw6

d1phjw6
Więcej tematów