Trwa ładowanie...

Usiłował sprzedać swoje organy w internecie. Teraz odpowie przed sądem

29-latek zakładał konta na portalach aukcyjnych i oferował sprzedaż swojej nerki. Został zatrzymany przez policję i za próbę sprzedaży organów odpowie przed sądem.

Share
Usiłował sprzedać swoje organy w internecie. Teraz odpowie przed sądem
Źródło: policja.pl
d3060tt

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mieszkańca Częstochowy, który na internetowych portalach aukcyjnych oferował sprzedaż swojej nerki. Mężczyzna zachęcał też do kupna innych swoich organów.

- 29-latek na portalach aukcyjnych i w serwisach informacyjnych umieszczał ogłoszenia, w których informował o chęci pozbycia się swoich organów wewnętrznych za określoną kwotę. Szczególnie podkreślał chęć sprzedaży nerki, którą wycenił na kilkadziesiąt tysięcy złotych - mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski z KMP we Wrocławiu.

Przyczyną chęci sprzedaży organów była prawdopodobnie zła sytuacja materialna mężczyzny. Teraz za próbę handlu narządami wewnętrznymi odpowie przed sądem. Odpowie za przestępstwo z art. 43 ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów, które zagrożone jest karą grzywny lub pozbawienia wolności do jednego roku.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3060tt

Podziel się opinią

Share
d3060tt
d3060tt
Więcej tematów