Trwa ładowanie...

Uścisk dłoni Agaty Dudy. Prezydent skomentował sytuację

Tego gestu Agaty Kornhauser-Dudy nie można było nie zauważyć. Pierwsza Dama najpierw podała rękę Melanii Trump, ignorując wyciągniętą dłoń prezydenta USA. Potem dopiero przywitała się z Trumpem. Teraz Andrzej Duda komentuje informacje na ten temat.

Share
Uścisk dłoni Agaty Dudy. Prezydent skomentował sytuację
Źródło: Twiiter
d2tj8qy

Większość komentatorów, zarówno w Polsce jak i za granicą, gest Agaty Kornhauser-Dudy odebrała jako pokazanie charakteru przez polską Pierwszą Damę. Jednak część mediów w tytułach swoich informacji na ten temat pisało tak, jakby wcale nie podała ręki Trumpowi. Wręcz pominęła go, "strollowała".

Trzeba przyznać, że nie łatwo znaleźć pełny fragment przywitania na placu Krasińskich. Większość nagrań jest obcięta i wcale nie widać, żeby Pierwsza Dama faktycznie podała rękę prezydentowi USA.

Zobacz: Słynny uścisk dłoni Agaty Dudy

Komentarz Dudy

Postanowił to skomentować na Twitterze Andrzej Duda.

d2tj8qy

"Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę Pani oraz Pana Trumpa po świetnej wizycie. Walczmy z fake newsami" - napisał prezydent.

Pokazała, że zna się na zasadach dyplomacji

Agata Duda pokazała, że o wiele lepiej zna się na zasadach dyplomacji niż prezydent Stanów Zjednoczonych. Podczas gdy Andrzej Duda podawał rękę Donaldowi Trumpowi, obie panie stały z boku. Kiedy nadeszła ich kolej do akcji wkroczył Donald Trump, który wyciągnął rękę do Agaty Dudy. Pierwsza dama zignorowała jednak dłoń prezydenta USA i - zgodnie z protokołem dyplomatycznym - przywitała się z Melanią Trump.

d2tj8qy

Ucięty film

Jednak w internecie są też filmiki, które nie pokazują całości:

Jak było? Zobacz pełną wersję:

Zobacz: Wszytko co chcielibyście wiedzieć o Donaldzie Trumpie, ale boicie się zapytać

d2tj8qy

Podziel się opinią

Share
d2tj8qy
d2tj8qy
Więcej tematów